Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü
5/5

Fiyat Listesi

FAQs

Tesla Model S

Long Range

Üretim Yılı

2020

Üretim Yeri

USA, Holland (Tesla)

Hız 0-100 km/h

3.2

Menzil

652

Batarya

100

Fiyat

2525607 ₺

Tesla Model S Güvenlik Testi

Yetişkin Yolcu Güvenliği

0%

Çocuk Yolcu Güvenliği

0%

Yaya Yolcu Güvenliği

0%

Güvenlik
Ekipmanı

0%

Tesla Model S Güncel Fiyat Listesi

Tesla Model S Teknik Özellikler

Uzunluk

Genişlik

Yükseklik

Kapı Sayısı

5

Bagaj Hacmi

895

Ağırlık

2069

Güç ve Hız

Motor Gücü

670

Tork

N/A

Azami Hız

250

0 - 100 km/s

3.2

Motor Sayısı

AWD

Motor Türü

Permanent-magnet

Batarya ve Şarj

Batarya

100

Menzil

652

DC Şarj Hızı

250

AC Şarj Hızı

16.5

DC Şarj Süresi

N/A

AC Şarj Süresi

N/A

Ş. İçi Tüketim

N/A

Ş.D Tüketim

N/A

Ortalama Tüketim

N/A

Şasi ve Kaporta

Araç Türü

N/A

Çıkış Tarihi

2020

Otonom Sürüş

N/A

Üretim Yeri

USA, Holland (Tesla)

Diğer

N/A

Tesla Model S İnceleme Videoları

Tesla Model S Fiyat ve Hızlanma Verileri

Benzer Hızlanmaya Sahip AraçlarHızlanma Süresi
Tesla Model S Performance
2.5 s
Zeekr 007
2.84 s
Tesla Model S Long Range
3.2 s
Tesla Roadster 2.5 Sport
3.7 s
Tesla Model Y Performance
3.7 s

Tesla Model Sİnceleme ve Haberler

Tesla Model S, Tesla, Inc. tarafından üretilen ve 22 Haziran 2012’de tanıtılan lüks, beş kapılı bir liftback elektrikli arabadır. Model S, elektrikli araçların dünya görüşünü değiştirdi ve dünyanın sürdürülebilir ulaşıma geçişini hızlandırdı. Model S, endüstri lideri performans, menzil ve depolama özellikleriyle, yolun en güvenli ve en hızlı arabasıdır.

Güvenlik

Model S, yüksek mukavemetli mimarisi ve taban montajlı bataryası sayesinde, inanılmaz darbe koruması sağlayacak şekilde elektrikli araç olarak tasarlandı. Model S, test edilen herhangi bir aracın en yüksek NHTSA güvenlik derecesini elde etti. Her Model S, yan çarpışma uyarısı ve acil frenleme gibi en gelişmiş aktif güvenlik özellikleriyle standart olarak gelir.

Performans

Tesla’nın tamamen elektrikli güç aktarma sistemi, çift motorlu dört tekerlekten çekiş, anında çekiş ve tork kontrolü ve inanılmaz hızlanma ile tüm hava koşullarında eşsiz performans sunar. Geleneksel dört tekerlekten çekişli arabalar, tek bir motordan gücü tüm tekerleklere dağıtmak için karmaşık mekanik bağlantıları kullanırlar. Sadece Tesla, çift motor kullanarak hem ön hem de arka tekerleklere üstün ve bağımsız çekiş sağlayacak teknolojiye sahiptir.

Menzil

Model S, dünya çapında endüstri lideri menzil ve uygun şarj seçenekleriyle istediğiniz yere gidebilmenizi sağlar. Model S, Tesla Supercharger’da 40 dakikada %80’e kadar şarj olabilir.

Otomatik Pilot

Otomatik Pilot, en zorlu sürüş görevlerinde size yardımcı olacak gelişmiş güvenlik ve konfor özellikleriyle tasarlanmıştır. Model S, gelişmiş donanımıyla, bugün Gelişmiş Otomatik Pilot özelliklerini sağlayabilecek ve gelecekte tam otonom sürüş kabiliyetlerine sahip olacak şekilde standart olarak gelir.

İç Mekan

Model S, sınıfının en iyi depolama alanı, beş yetişkin ve iki çocuk için oturma kapasitesi ve geniş 17 inçlik dokunmatik ekranıyla inşa edilmiştir. Gelişmiş gürültü mühendisliği, kayıt stüdyosuna benzer ses dinamikleri yaratırken, standart Cam Tavan, her yolcu için geniş bir iç mekan deneyimi sağlar.

Dokunmatik Ekran

Model S’nin 17 inçlik dokunmatik ekranı, arabanın çoğu fonksiyonunu kontrol eder. Tüm cam panoramik tavanı açmak, otomatik iklim kontrolünü özelleştirmek ve radyo istasyonunu değiştirmek, hepsi bir kaydırma veya dokunma ile gerçekleşir. Dokunmatik ekran, dijital gösterge paneli ve direksiyon kontrolü, medya, navigasyon, iletişim, kabin kontrolleri ve araç verilerini sorunsuz bir şekilde entegre eder.

Hava Yolu Güncellemeleri

Model S, düzenli yazılım güncellemeleriyle zamanla geliştirilecek şekilde tasarlandı. Bu güncellemeler, yeni özellikler, işlevsellik ve performans getirerek, Model S’in gelişmesini sağlar.

Dış Mekan

Model S, inanılmaz aerodinamik özellikleri, akıl almaz performansı ve ödün vermeyen estetiği ile hız ve dayanıklılık için tasarlandı. Otomatik kapı kolları, yaklaşıldığında otomatik olarak ortaya çıkar ve kapatıldığında geri çekilir.

Tesla Model S, elektrikli otomobillerin dünyada önemli bir yere sahip olmasında büyük bir rol oynadı. Yüksek performansı, uzun menzili, üstün güvenliği ve akıllı özellikleri ile Model S, diğer araçlardan farklı bir konumda yer alıyor. Tasarımı ve yenilikçi teknolojileri sayesinde, Model S gelecekteki elektrikli araçların standartlarını belirliyor.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Tesla Model S Long Range” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Peugeot E-308

  • Peugeot E-308, Fransız otomobil üreticisinin ilk C segmenti tamamen elektrikli hatchback’idir.
  • 308’in elektrikli versiyonu, 156 beygir gücünde tek elektrik motoru ve 51 kWh batarya paketiyle geliyor.
  • E-308 tam şarjla 400 kilometreden fazla yol kat edebilecek.
  • Peugeot E-308 ve E-308 SW fiyatı henüz resmi olarak açıklanmadı.
  • Peugeot, 308’in akülü elektrikli versiyonunu Fransa’da üretecek.
Read More »