(1 müşteri değerlendirmesi)
Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü
5/5

Fiyat Listesi

FAQs

Tesla Roadster

2.5 Sport

Üretim Yılı

2010 - 2012

Üretim Yeri

USA (Tesla)

Hız 0-100 km/h

3.7

Menzil

308

Batarya

53

Fiyat

N/A

Tesla Roadster Güvenlik Testi

Yetişkin Yolcu Güvenliği

0%

Çocuk Yolcu Güvenliği

0%

Yaya Yolcu Güvenliği

0%

Güvenlik
Ekipmanı

0%

Tesla Roadster Güncel Fiyat Listesi

Tesla Roadster Teknik Özellikler

Uzunluk

Genişlik

Yükseklik

Kapı Sayısı

2

Bagaj Hacmi

Bilinmiyor

Ağırlık

1237

Güç ve Hız

Motor Gücü

288

Tork

400 Nm

Azami Hız

201

0 - 100 km/s

3.7

Motor Sayısı

RWD

Motor Türü

Elektrik

Batarya ve Şarj

Batarya

53

Menzil

308

DC Şarj Hızı

N/A

AC Şarj Hızı

16.8

DC Şarj Süresi

N/A

AC Şarj Süresi

N/A

Ş. İçi Tüketim

N/A

Ş.D Tüketim

N/A

Ortalama Tüketim

N/A

Şasi ve Kaporta

Araç Türü

N/A

Çıkış Tarihi

2010 - 2012

Otonom Sürüş

N/A

Üretim Yeri

USA (Tesla)

Diğer

N/A

Tesla Roadster İnceleme Videoları

Tesla Roadster Fiyat ve Hızlanma Verileri

Benzer Hızlanmaya Sahip AraçlarHızlanma Süresi
Zeekr 007
2.84 s
Tesla Model S Long Range
3.2 s
Tesla Roadster 2.5 Sport
3.7 s
Tesla Model Y Performance
3.7 s
2022 Voyah FREE EV
4.4 s

Tesla Roadsterİnceleme ve Haberler

TESLA ROADSTER SPORT 2.5: ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERİN ÖN YARGILARINI YIKIYOR

Tesla Roadster, hem motor tutkunları hem de elektrikli araba destekçileri tarafından, elektrikli araçlar hakkındaki ön yargıları yıkan bir spor otomobil olarak bilinmektedir. Bu nedenle, ikonik tamamen elektrikli otomobilin adını taşıyan yeni modeli olan Tesla Roadster Sport 2.5 ile ilgili olarak, California merkezli üreticinin efsanevi ilk ve ikinci nesil modellerini geçip geçemeyeceğini görmek istedik.

Ve artık ilk fırsatımızı yakaladık. Tesla İngiltere sayesinde, 2011 Tesla Roadster Sport 2.5 modeli olan ve yeni modeller için kullanılan bir renk olan Lightning Green renkli bir araç ödünç aldık. Bir hafta sonu boyunca, Tesla Roadster’ı otoyol gezintilerinden dolambaçlı ülke yollarına, dik tepelere ve hatta bir alışveriş gezisine kadar her şeyle denedik. Peki, Tesla Roadster Sport 2.5 tekrar kalıbı kırdı mı?

İlk İzlenimler

Işıltılı Lightning Green rengiyle, 2011 Tesla Roadster Sport 2.5, başlangıçtan itibaren lüks bir hava yaratıyor. Yeniden tasarlanmış ızgara, yeniden tasarlanmış tekerlek çemberleri ve spor yeni siyah alaşım jantları ile Roadster Sport 2.5 revizyonu daha agresif görünüyor. Zıt siyah karbon fiber kaputla tamamlanıyor ve sürücüyü sert ve hızlı sürmeye teşvik ediyor.

Yuvarlak şekilli üç düğmeli uzaktan kumandalı çıkma bagajını açın ve önceki sürümlere göre daha büyük bir bagaj alanı ortaya çıkar. Bu, Tesla’nın revize güç elektroniğine borçludur. Bu güç elektroniği, 2.0 revizyonundan bu yana biraz daha küçük bir pakete yerleştirilmiştir. Fark nedir? Sadece birkaç inç fazladır, ancak güvenle, bu alan önceki kameramanımızın ekipmanları, dizüstü bilgisayar çantası ve motosiklet ekipmanını kolayca aldı.

Giriş yapmak için biraz pratik yapmak gerekiyor. Direksiyonun arkasına kayarak ayaklarınızı sürükleyerek sürücü koltuğuna girmelisiniz. Giriş, kalan ayak parmaklarını alıp ön konsolun altına yerleştirerek tamamlanır. Ancak bu, küçük bir insanın arabası olduğu anlamına gelmez. Bir kez içerideyseniz, Roadster’ın içinde, bizim 1.93 metre boyundaki kameramanımız dahil herkes için bolca alan var.

Şehir İçinde Yumuşak Davranış

Londra showroom’undan çıkmak ve yoğun bir cuma öğleden sonrası trafikte arabayı kullanmak, 128.500 dolarlık iki kişilik Roadster’ı tanımak için ideal bir ortam değil. Ancak, 2011 Tesla Roadster Sport 2.5’in yeni uydu navigasyon sistemi sayesinde, araba kısa sürede batıya doğru yolculuğa çıktı ve batı ucundaki sıkışık sokaklardan çıkarak otoyolda hızla ilerlemeye başladı.

Yüksek performanslı arabaların aksine, 2011 Tesla Roadster Sport 2.5, tek bir dişliye sahip olduğundan otomatik gibi sürüyor ve dur-kalk sürüşü kolaylaştıran bir “creep” işlevi ile donatılmıştır. Yüksek hızlarda, Tesla’nın yenilenebilir frenleri motor frenlemesini taklit eder, bu nedenle aracı sadece gaz pedalı ile kontrol etmek mümkündür. John Voelcker’ın da söylediği gibi, bu tek pedal sürüş olarak adlandırılır.

Düşük hızda, Roadster son derece sessizdir. Standart olarak donatılmış yeterli bir ses sistemi olsa da, sürücünün arkasında yer alan 185 215 kilowatt motorun sesi, müzik tutkunları dahil çoğu kişinin sıkılmayacağı bir sestir ve stereo olmadan sürmek hatta müzik tutkunları için bile yaygın hale gelir.

Ters Manevralar

Klasik spor araba görünümüne sahip olan 2011 Tesla Roadster Sport 2.5, oldukça geniş bir arka kısmı olan ve dolayısıyla ters park için harika bir görüş açısı sağlamayan bir arabadır. Ancak, Tesla sahiplerinin alışabileceği yarı kör ters park işlemine, 2011 Tesla Roadster Sport 2.5 lisans plakasının hemen altında yer alan bir arka kamera yardımcı olur. Bu, sürücüye aracın arkasındaki engelsiz bir görüntüyü navigasyon ekranında sunar ve Roadster’ın karbon fiber gövdesindeki çirkin çiziklerden kaçınmanıza yardımcı olur.

Tesla Roadster 2.5 Sport için 1 değerlendirme

  1. Yigit AKSÜT

    Güzel

Değerlendirme yap

Peugeot E-308

  • Peugeot E-308, Fransız otomobil üreticisinin ilk C segmenti tamamen elektrikli hatchback’idir.
  • 308’in elektrikli versiyonu, 156 beygir gücünde tek elektrik motoru ve 51 kWh batarya paketiyle geliyor.
  • E-308 tam şarjla 400 kilometreden fazla yol kat edebilecek.
  • Peugeot E-308 ve E-308 SW fiyatı henüz resmi olarak açıklanmadı.
  • Peugeot, 308’in akülü elektrikli versiyonunu Fransa’da üretecek.
Read More »