2024 BMW i5 Touring Casuslar Tarafından Yakalandı: Yenilikler ve Özellikler

Yeni nesil BMW 5 Serisi (G60) ailesi, önümüzdeki aylarda i5 modeliyle piyasaya çıkacak.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Yeni nesil BMW 5 Serisi (G60) ailesi, önümüzdeki aylarda i5 modeliyle piyasaya çıkacak. Münih merkezli otomobil devi, 2024’te sunulacak olan i5 Touring modelinin haberlerini duyurmuştu ve casuslarımız bu şık otomobili test sürüşünde yakaladılar.

Performansa Dayalı i5 M60 Modeli Sinyalleri

Fotoğraf galerisinde görebileceğiniz gibi, her iki aksın büyük ön frenleri ve kırmızı kaliperler, performansa odaklı bir i5 M60 modelinin ipuçları olabilir. Bununla birlikte, aracın M Sport Paketi’ne sahip olduğunu gösteren M rozeti, bu düşüncemizi destekliyor.

i5 ve İçten Yanmalı Motorlu 5 Serisi Aynı CLAR Mimarisi Üzerinde Buluşuyor

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi i5, içten yanmalı motorlu 5 Serisi ile aynı CLAR mimarisine oturarak karşımıza çıkacak. Yoğun kamuflajlı bir şekilde görülen prototip, BMW’nin gelecek nesil 5 Serisi Touring için tasarım anlamında neler düşündüğünü anlamamızı sağlıyor. Araç, E60 serisini anımsatan bir hava taşıyor.

Yenilenen İç Mekan ve İç Tasarım Detayları

Yayınlanan fotoğraflarda gözüken iç mekan bölümünde, yenilenen gösterge panelinin üst kısmıyla ilgili çeşitli detaylar görmekteyiz. 2024 5 Serisi’nin, mevcut modellerin çoğunda olduğu gibi en yeni yazılımı ve yan yana ekranlara sahip iDrive 8.5 bilgi-eğlence sistemini kullanan ilk BMW modeli olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü