Tam Elektrikli BMW iX1 xDrive30 Ön Rezervasyonu Başladı

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

BMW’nin premium kompakt segmentte dört tekerlekten çekişli ilk elektrikli aracı olan yeni BMW iX1 xDrive30, ön rezervasyon sürecine başladı. WLTP’ye göre 440 km’ye kadar sürüş menzili sunan bu elektrikli crossover, Türkiye’deki elektrikli araç pazarına hızlı bir giriş yapıyor.

BMW iX1 xDrive30 Fiyatları ve Donanım Seviyeleri

Yeni BMW iX1 xDrive30 için ön rezervasyon süreci başlamıştır. X-Line donanım seviyesinin başlangıç fiyatı 2.111.000 TL, M Sport donanımının ise 2.152.600 TL olduğunu görmekteyiz. Bu fiyatlarla BMW, kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor.

Yenilikçi Tasarım ve Maceracı Ruh: BMW iX1 xDrive30

Yeni BMW iX1 xDrive30, üçüncü nesil tasarımında daha büyük bir yapıya kavuşuyor. Elektrikli mobiliteye vurgu yapan mavi detayları, 20 inç boyutuna varan jant seçenekleri ve X şeklindeki gövde çizgileriyle fark yaratıyor. Adaptif LED Farlar, imza böbrek ızgaraları ve tüm gövdede yer alan dikey çizgiler, aracın maceracı ruhunu ve SAV duruşunu destekliyor.

Modern İç Mekan ve Teknolojik Özellikler

Yeni BMW iX1 xDrive30, yüksek oturma pozisyonu ve geniş iç hacmi sunuyor. Ön konsol, 10,25 ile 10,7 inç büyüklüğündeki iki üniteden oluşan BMW Kavisli Ekran, yüzer kol dayama ve entegre kontrol paneliyle dikkat çekiyor. Ergonomik erişim imkânı sunan bu özellikler, uzun yolculuklarda konforlu bir sürüş deneyimi sağlıyor.

BMW iDrive en güncel yazılımıyla donatılan yeni BMW iX1 xDrive30, ana ekranı hem dokunmatik hem de ses ile kontrol edebiliyor. İç mekandaki dijitalleşme enstrümanları sayesinde fiziksel düğme ve kontrollerin sayısı azaltılıyor. Katlanır arka koltuk sırtlıkları, bagaj kapasitesini 490 litreden 1495 litreye çıkartabiliyor.

Performans ve Menzil: İki E-Motor ve Dört Tekerlekten Çekiş

Yeni BMW iX1 xDrive30, premium kompakt sınıfta sunulan ilk dört tekerlekten çekiş sistemine sahip tamamen elektrikli BMW modeli olarak öne çıkıyor. 313 beygir güç ve 494 Nm tork değerleriyle dikkat çeken araç, 0’dan 100 km/s hıza sadece 5,6 saniyede ulaşabiliyor. Beşinci jenerasyon eDrive altyapısı sayesinde yeni BMW iX1 xDrive30, yüksek voltajlı batarya ve yüksek verimli şarj teknolojisini kullanıcısına sunuyor. Tam şarjla 440 km’ye varan menzil sunan araç, 130 kW DC Şarj gücü ile sadece 29 dakikada yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşabiliyor. Ayrıca, sadece 10 dakikalık şarj ile 120 km menzile sahip olabiliyor.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü