Citroen e-C4 ve e-C4 X: Güç ve Menzil Yükselişinde Yeni Dönem

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Citroën, e-C4 ve e-C4 X elektrikli araçlarındaki C segmentiyle sıkı bir bağlantı kurmaya devam ederken, bu modelleri daha da geliştirme konusunda ısrarcı. Bu modeller, yeni 115 kW (156 HP) elektrik motoru ve geliştirilmiş enerji yoğunluğuna sahip 54 kWsa bataryayla donatılmış durumda. Marka, bu araçlarıyla sektördeki konumunu daha da güçlendirmeye çalışırken, WLTP döngüsünde 420 km’ye kadar menzil sunabilen yeni performans odaklı e-C4 ve e-C4 X modellerini tüketicilere sunmaktan gurur duyuyor.

Artan Menzil ve Verimli Motorlar

İlk sürümle kıyaslandığında menzil, yaklaşık %17 artışla 360 km’den 420 km’ye yükseliyor. Yeni 54 kWsa batarya ve 115 kW (156 HP) güç sağlayan daha verimli motorlarla bu araçlar, rekabetteki konumlarını daha da üst bir seviyeye çıkarıyorlar. Artan menzil, Citroën’in müşterilerinin hareketlilik gereksinimlerini karşılamak konusundaki iddiasını güçlendirirken, marka optimum menzil ve maliyet odaklı bir yaklaşım sürdürmeye devam ediyor.

Hızlı Şarj İşlevi ve Batarya Boyutu

Stratejik olarak belirlenen batarya boyutu ve 100 kW hızlı şarj işlevi, çok yönlü bir kullanım deneyimi sunarken aynı zamanda rekabetçi bir fiyat konumlandırması sağlıyor. Her iki elektrikli model, C4 ve C4 X modellerinde bulunan iç mekan genişliği ve kabin özelliklerini elektrikli güç aktarma sisteminin avantajlarıyla birleştiriyor.

Yeni Elektrikli Motor ile Verimlilik Artırılıyor

Yeni elektrikli motor, daha yüksek verimlilik odaklı bir yaklaşımı mümkün kılıyor. Yeni 54 kWsa batarya, önceki batarya paketine göre 4 kWsa ek kapasiteye sahip. Yüksek voltajlı lityum iyon batarya, %80 nikel, %10 manganez ve %10 kobalt gibi daha yüksek bir nikel oranına sahip, bu da daha yüksek enerji yoğunluğu ve daha uzun batarya ömrü anlamına geliyor.

Yenilikçi Elektrikli Ulaşım Çözümü

Günlük kullanım için ideal olan e-C4 ve e-C4 X, farklı seyahat alışkanlıklarını karşılayabilecek ve ulaşılabilir bir elektrikli ulaşım çözümü sunmaktadır. Her iki modelde de en üst donanım seviyesi olan Shine Bold ile sunulan yeni ve daha güçlü 115 kW (156 HP) elektrik motoru ve yeni 54 kWsa batarya, daha fazla sürüş keyfi, menzil ve çok yönlülük sunuyor.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü