Citroën My Ami Buggy Yakında Türkiye’de Satışa Çıkıyor: Özellikleri ve Beklenen Fiyat

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Citroën My Ami Buggy, Ağustos’ta Türkiye’de satışa sunulacak. Tamamen elektrikli ve 0 emisyon değerine sahip olan bu model, şehir merkezlerinde özgürce dolaşma imkânı sunuyor. Yeni versiyon Citroën My Ami Buggy, özellikle yaz aylarında daha fazla ilgi görmeyi hedefliyor.

Citroën My Ami Buggy’nin Hedefleri ve Fiyatı

Türkiye’de yaklaşık 1 yıllık süreç sonunda 1.000 adetten fazla Citroën Ami satışı gerçekleştirildi. My Ami Buggy’nin yaz aylarında bu başarıyı artırması hedefleniyor. Fiyat henüz belli değil, ancak standart Ami’nin şu anda 259.500 TL anahtar teslim fiyatına sahip olduğunu belirtelim.

Doğa İçinde Ferah Seyahat İmkanı

Citroën My Ami Buggy, doğada ve sahil kenarında yaşamı kolaylaştıran pratik bir eğlence aracı olarak tasarlandı. Panoramik tavanı, ferah ve aydınlık bir iç mekan sunarken, kapısız tasarımı havadar bir kabin hissi sağlıyor. Elektrikli güç aktarım sistemi, içten yanmalı motorlarla kıyaslandığında emisyonsuz sürüş ve çevreci bir duruş sunuyor.

Dikkat Çeken Tasarım Özellikleri

My Ami Buggy’nin 14 inçlik delikli-altın renkli jantları, özel siyah dekoratif kapakları ve yeni haki yeşil rengi dikkat çekiyor. Doğanın ruhuyla uyumlu bu renk, kullanıcıları dışarı çıkarıp açık havanın keyfini çıkarmaya davet ediyor. Pop ve Vibe versiyonlarında ön ve arka tampon takviyeleri, yeni ön panel ve kaplamalar, yan çamurluklar, külbütör panelleri ve arka tavan spoyleri gibi donanımlar My Ami Buggy’yi daha özel kılıyor.

Açılır Tavan ve Metal Borular İle Açık Hava Keyfi

My Ami Buggy’de menteşeli metal borular, kapıların yerini alıyor. Açılır tavana gelince, Mehari veya 2CV’ye atıfta bulunan yumuşak gri kumaş tavan, panoramik tavanın yerini alıyor. Bu koruyucu, su geçirmez ve UV ışınlarına karşı dayanıklı kumaş, sürücüyü ve yolcuyu güneş ışığından veya kötü hava koşullarından korumak için rulo haline getirilerek açılabiliyor. Açılır kumaş tavan, çıtçıtlarla tavan açıklığına sabitlenebiliyor. İstenildiğinde tamamen sökülüp koltukların arkasına kolayca yerleştirilebiliyor.

İç Mekanda Özgün Detaylar

My Ami Buggy’nin iç mekanında, sarı renkli dış dokunuşların tamamlayıcısı olarak birçok öğede aynı renk kullanılıyor. Kokpitin üst bölümündeki üç farklı saklama alanları, çanta kancası ve kapı açma kayışları gibi işlevsel aksesuarların pratikliği vurgulanıyor. Sarı dikişlerle kombine edilen siyah kumaş kaplı koltuklar, araç statik haldeyken bile yolcuları oturmaya davet ediyor. Paspaslarda da sarı ayrıntılar devam ediyor.

Tek Şarj İle 75 Kilometre Sürüş İmkanı

Yüzde 100 elektrikli Citroën My Ami Buggy, 45 km/saat’e kadar hızlara ulaşabilen, debriyajsız, yumuşak ve akıcı bir sürüş sunuyor. Elektromotorun ürettiği yüksek tork değeri sayesinde ilk hareket anından itibaren yüksek çekiş gücü sağlıyor. My Ami Buggy, tek şarj ile 75 kilometreye kadar elektrikli sürüş menziline ulaşabiliyor, doğa içindeki sürüşler için gerekli menzili sağlıyor.

5,5 kWh kapasiteli lityum-iyon batarya, araç zeminine gizlenmiş durumda ve yolcu tarafı kapı eşinde bulunan kablo ile kolaylıkla şarj edilebiliyor. 220 Volt standart prizde tam şarj için 3 saat yeterli oluyor. Citroen My Ami Buggy’yi şarj etmek için yolcu kapısının içinde bulunan entegre kabloyu, standart bir prize (220 V) takmak yeterli oluyor. Sadece 3 saat içinde %100 şarj olabilen Citroen My Ami Buggy ile özel şarj istasyonu ihtiyacı da ortadan kalkıyor.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü