Hyundai, Elektrikli Otomobil Pazarında İlk 3’te Yer Almayı Hedefliyor

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Hyundai, elektrikli otomobil sektöründe ilk 3 üretici arasında yer almayı hedefleyerek 2030 yılına kadar 31 farklı elektrikli araç modeli tanıtmak ve yaklaşık 18 milyar dolarlık yatırım yapmak istiyor.

Yeni Yatırım Planı ve Hedefler

Hyundai Motor Grubu, yeni bir tesisi temel atmaya hazırlanırken 2030 yılına kadar elektrikli otomobil sektöründe dünyanın en büyük 3 üreticisinden biri olmayı amaçlayan yeni yatırım planını duyurdu. Bu hedefe ulaşmak için şirket, 18 milyar dolarlık ek bütçe ayırdı.

Üretim Hedefleri ve Küresel Hacim

2030 yılına kadar Hyundai, Kore’deki yıllık elektrikli araç üretimini 1,51 milyon adet seviyesine çıkarmayı hedefliyor. Aynı zamanda küresel hacmi de 3,64 milyon adede çıkarmayı planlıyor. Bu hedeflere ulaşmak için somut adımlar atan Hyundai, elektrikli araç ekosistemi ve global otomotiv endüstrisini kalkındıracak yeni inovasyonları destekliyor.

Yerel Üreticilere ve Ar-Ge’ye Destek

Hyundai, yerel üreticileri, Ar-Ge merkezlerini ve elektrikli araçlarla ilgili endüstrileri destekleyerek tedarik zincirini önemli ölçüde teşvik ediyor. Elektrikli modeller için yeni fabrikalar ve tesisler inşa ederken, mevcut elektrikli araçlarının üretim kapasitesini artırmak için de fabrikalardaki hatları genişletiyor.

Yeni Nesil Elektrikli Araçlar ve Teknolojik Donanımlar

Hyundai ayrıca, yeni nesil elektrikli araçlar için platform geliştirmek, ürün serilerini zenginleştirmek ve daha ileri teknolojiler sunmak için Ar-Ge’ye büyük yatırım yapacak. Sektördeki diğer ortaklarıyla birlikte üst düzey teknolojik donanımlar geliştirmeyi teşvik edecek.

Entegrasyon ve Likidite Artışı

Hyundai, elektrikli araçlardaki menzili artıracak ileri seviye teknolojilerin geliştirilmesi dahil olmak üzere donanım ve yazılım genelinde entegrasyonu artıracak. Hyundai Motor Grubu, tedarikçilerin likiditesini artırmaya yardımcı olmak için de özel bir fon kuruyor.

Picture of Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü