İddiaya göre Hyundai N Vision 74 konsepti resmen üretime girecek

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, geçtiğimiz yılın ortalarında tanıttığı N Vision 74 konseptini üretmeye hazırlanıyor. Geleceğe Dönüş filmindeki DMC-12 modeline benzetilen otomobil, tasarımıyla büyük beğeni toplamıştı. Money Today’in haberine göre, Hyundai 27 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan “Pony Day” etkinliğinde otomobilin üretim planlarını açıklayacak ve son halini tanıtacak.

Giorgetto Giugiaro tasarımı olan otomobil Pony Coupe ismiyle yollara çıkacak. Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, kaynaklar Hyundai’nin bu iddiaları doğrulayacağına inanıyor.

N Vision 74 konsepti, hibrit bir sisteme sahip. Ancak bu sistem, alışıldık benzin-elektrik formundan farklı olarak hidrojen yakıt hücresi ve batarya gücünün birleşiminden oluşuyor. Aracın gücünü arka aksa 671 hp güç ve 900 Nm tork sağlayan iki elektrik motorundan alıyor. Ayrıca, 62.4 kWsa batarya ve 4.2 kg hidrojen depolayabilen tankı sayesinde 600 kilometreden fazla mesafe kat edebiliyor.

N Vision 74 konsepti, Hyundai’nin son yıllarda öncelik verdiği çevreci ve sürdürülebilir otomobil teknolojilerinin bir göstergesi olarak dikkat çekiyor. Hibrit teknolojisinin yanı sıra, hidrojen yakıt hücresiyle çalışması, aracın sıfır emisyonlu bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

Hyundai, N Vision 74 konseptinin üretimine geçerek, otomobil tutkunlarına benzersiz bir sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor. Pony Coupe ismiyle yollara çıkacak olan otomobilin, otomobilseverler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanması bekleniyor.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü