Nissan Leaf: Yeni Shiro Serisi ile Kendini Hatırlattı

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Nissan Leaf, Tesla Model 3 tahtını devralana kadar birçok yıl boyunca en çok satan elektrikli otomobil unvanına sahip olmuş olmasına rağmen, genellikle gözden kaçırılan bir otomobil haline geldi. Aslında, bu durumu biz bile unutmuşuz. Hata yapmışız.

Ancak bugün, Nissan’ın yeni bir giriş seviyesi versiyonunu tanıttığını duyurmasıyla, bu durum değişiyor: Shiro serisi, mevcut N-Connecta özelliklerine dayanarak, şirketin ProPilot yardımcı sürüş paketini ve sentetik deri iç mekanı sunuyor. Ve tüm bunlar sadece 28.495 sterline mal oluyor.

İki Farklı Model ile Geliyor

Temel versiyonda, 39 kWh batarya seçeneği ve 168 mil menzile sahip oluyorsunuz; 239 mil menzile sahip olan 59 kWh e+ modeli ise 5.000 sterlin daha pahalı.

Arctic White boya standart olarak sunuluyor (Shiro, Japonca’da beyaz anlamına geliyor, bu arada), ancak isterseniz iki renkli bir bitiş seçebilirsiniz. Ayrıca, yedek tekerlek paketi seçeneğini de işaretleyebilirsiniz. Evet, tam olarak Noel havası değil, değil mi?

Nissan GB’nin pazarlama direktörü Nic Thomas, “Leaf, 2010 yılında piyasaya sürüldüğünde ilk kitle pazarı aracıydı; 2. nesil modelin 2018’de piyasaya sürülmesiyle Nissan, elektrikli devrimin ön saflarında yer almaya devam etti,” diyor. “Bu yeni versiyonu tanıtmaktan memnuniyet duyuyorum. Shiro, uygun fiyatlı ve teknolojik açıdan gelişmiş bir seçenek olarak, uygun fiyatı ve avantajlarıyla birlikte model yelpazemize hoş bir katkı olacak ve kesinlikle çok popüler bir tercih olacak.”

Kağıt üzerinde daha fazla değer, ama geçen yıl geldiğinde MG4 ile karşılaştırıldığında aynı değeri sunuyor mu? Hmm…

Bununla birlikte, MG4’ün Leaf’in satış rakamlarına yetişmesi için çok daha uzun bir yol katetmesi gerekiyor. Bugüne kadar 646.000 adet satılmış. Bunu hafife almayacağız… ya da belki de unutacağız.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü