Elektrikli Renault 5’in Heyecanla Beklenen Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Renault, geçmişin popüler otomobili Renault 5’i yeniden hayata geçiriyor ve bu sefer tamamen elektrikli bir versiyonla karşımıza çıkıyor. İşte yeni Renault 5 hakkında bilmeniz gereken her şey: teknik özellikleri, çıkış tarihi ve fiyatı.

Yeniden Doğan Efsane: Elektrikli Renault 5

Renault’nun retro tasarımlı elektrikli hatchback otomobili olan yeni Renault 5, bir zamanların en çok satan 5 süpermini modelini tamamen elektrikli ve düşük maliyetli bir otomobil olarak yeniden piyasaya sürüyor. Yeni Renault 5, Fiat 500 ve MINI Electric gibi diğer kompakt elektrikli araçlarla (EV) rekabet edecek.

CMF-B EV Platformu ile Güçlendirilmiş

Yeni Renault 5, Renault-Nissan ortaklığının daha küçük elektrikli araçlar için özel olarak tasarlanan CMF-B EV platformunu temel alan ilk araç olacak. Bu platform, yeni Nissan Micra tarafından da kullanılacak ve elektrikli araçların gelişimine ivme kazandıracak.

Renault 5 Fiyatı: Uygun Fiyatlı Elektrikli Otomobil

Fiyatlandırma henüz onaylanmamış olsa da, sektör kaynaklarından alınan bilgilere göre, Renault’nun yeni modeli Zoe’den yaklaşık %33 daha ucuza mal olacak. Modelin 20.000 ila 25.000 Euro arasında bir fiyat etiketiyle satışa sunulması planlanıyor.

Bu fiyatlandırma ile Renault 5, piyasadaki en uygun fiyatlı yeni elektrikli araçlardan biri olacak. Bu sayede Renault 5, Volkswagen’in yakında çıkacak olan ID2.all ve mevcut MG4 ile doğrudan rekabete girecek.

Renault 5 Çıkış Tarihi: 2024’te Yollarda

Elektrikli Renault 5’in çıkış tarihi merakla beklenirken, firma tarafından yapılan açıklamada otomobilin 2024 yılında satışa sunulacağı duyuruldu.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü