Cybertruck Üretim Tarihi Ortaya Çıktı: İşte Tesla’nın Elektrikli Kamyoneti

2023'te Tesla Cybertruck Üretimi Başlıyor: Gigafactory Texas'ta Üretilecek Elektrikli Kamyonet
Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Uzun süredir beklenen ve ertelenen Tesla Cybertruck’ın üretim tarihi nihayet sızdırıldı. 2021’de piyasaya sürülmesi beklenen fakat yaklaşık 3 yıl ertelenen Cybertruck, 2023’ün son çeyreğinde Gigafactory Texas’ta üretilmeye başlanacak.

Elon Musk’tan Üretim Açıklaması: 2023’te Başlayacak Fakat Üretim Başlangıcı Önemsiz Bir Detay

2022’nin dördüncü çeyrek mali toplantısında, Tesla CEO’su Elon Musk, Cybertruck hakkındaki soruları yanıtlarken “Bu yaz üretim için adım atacağız. Ancak yeni modelin seri üretimi gelecek yıla kadar başlamayacak. Üretim başlangıcı bizim için önemsiz bir detay.” şeklinde konuştu.

Tesla Cybertruck 3 Farklı Versiyonla Geliyor: Tek Motorlu Giriş Seviyesi Model Üretimi Ertelendi

Tesla’nın merakla beklenen elektrikli kamyoneti Cybertruck, üç farklı versiyonla karşımıza çıkacak. Ancak şirket, giriş seviyesi olan tek motorlu, iki çeker (RWD) modelin üretimini ertelediğini açıkladı. Şu an için Cybertruck için verilen ön sipariş sayısının yaklaşık 1.5 milyon olduğu biliniyor.

Performans ve Sürüş Deneyimi: Cybertruck Spor Arabalardan Daha Fazla Performans Sunacak

Cybertruck, kullanıcılara “bir spor arabadan daha fazla performansa sahip bir kamyondan daha iyi sürüş deneyimi” vaat ediyor. 2019’da tanıtılan ve giriş seviyesi tek motorlu versiyonu için 39.900 dolar taban fiyat sözü verilen Cybertruck, sürüş performansıyla göz dolduruyor.

Üç Motorlu Versiyon: 800 Kilometreden Fazla Menzil ve 2.9 Saniyede 0-100 Km/s Hıza Ulaşma

Cybertruck’ın üç motorlu versiyonu, 800 kilometreden fazla menzil sunacak ve sadece 2.9 saniyede 0-100 km/s hıza ulaşabilecek.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü