Tesla, ABD Fiyatlarında Bu Yıl Üçüncü İndirime Giderken Elektrikli Otomobil Pazarını Sallıyor

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

ABD’li elektrikli otomobil devi Tesla, bu yıl üçüncü kez fiyat indirimi yaparak, sektörde rekabeti kızıştırıyor. Model S ve Model X gibi üst segment araçlarının fiyatlarında yapılan indirimler, Tesla’nın daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediğini gösteriyor.

Tesla, ABD’de Fiyatları Üçüncü Kez Düşürüyor

ABD’de elektrikli otomobil üreticisi Tesla, en pahalı iki elektrikli araç modeli olan Model S ve Model X fiyatlarında azalan talebi artırmak amacıyla bu yıl üçüncü kez indirim gerçekleştirdi. Şirketin internet sitesinde yer alan fiyat listelerine göre, Tesla bu iki modelde 5 bin dolar indirim uygulayarak, Model S’in başlangıç fiyatını 84 bin 990 dolara ve Model X fiyatını 94 bin 990 dolara düşürdü.

Model 3 ve Model Y Sports Fiyatları da İndirime Girdi

Tesla, Model 3 ve Model Y sports temel versiyonlarının fiyatlarında da indirim yaptı. Model 3’ün başlangıç fiyatı 1.000 dolar düşürülerek 41 bin 990 dolara, Model Y sport versiyonunun fiyatı ise 2.000 dolar indirimle 49 bin 990 dolara çekildi. Bu indirimlerle birlikte, Tesla’nın daha uygun fiyatlı modellerine olan talebin artması bekleniyor.

ABD ve Avrupa’da Fiyat İndirimleri Devam Ediyor

Tesla, ocak ve mart aylarında satışlarını artırmak amacıyla ABD ve Avrupa’da fiyat indirimlerine başvurdu. Bu hamle, şirketin küresel pazarda rekabet gücünü artırmayı amaçladığını gösteriyor.

Çin’de Fiyat Düşürme Yarışı Başlatıldı

Dünyanın en büyük elektrikli araç pazarı olan Çin’de fiyatları düşüren Tesla, sektörde fiyat düşürme yarışını tetikledi. Bu durum, Çin pazarında da rekabetin kızışmasına yol açtı.

Tesla CEO’su Elon Musk’tan Açıklama

Tesla Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, 1 Mart Yatırımcı Günü’nde yaptığı açıklamada, fiyat değişikliklerinin talep üzerinde büyük etkisi olduğunu vurguladı. Bu durum, Tesla’nın fiyat indirimleriyle pazarda daha fazla talep oluşturmayı hedeflediğini gösteriyor.

Picture of Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü