Tesla Cybertruck Çarpışma Testi Görüntüleriyle Büyük İlgi Topluyor

Cybertruck'ın Çarpışma Testi Görüntüleri Yayınlandı
Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Elektrikli otomobil devi Tesla, bir süredir üzerinde çalıştığı Cybertruck modeli ile gündemi meşgul etmeye devam ediyor. 2019 yılında tanıtımı yapıldıktan sonra büyük ilgi gören ve pek çok kişi tarafından ön siparişle satın alınan Cybertruck modelinin merakla beklenen çarpışma testi görüntüleri nihayet ortaya çıktı.

Tesla’nın Instagram hesabı üzerinden paylaşılan çarpışma videosu, aslında çarpışma olmamasına rağmen, aracın sağlamlığını ön plana çıkaran bir içerik sunuyor. Bu videonun amacının tam olarak ne olduğu bilinmese de, markanın aracın dayanıklılığına dikkat çekmek istediği düşünülüyor.

Elektrikli Pickup Modeli Cybertruck’ın Resmi Tanıtım Tarihi Yaklaşıyor

Bu çarpışma testi videosuyla birlikte, pek çok kişi tamamen elektrikli aracın resmi tanıtım tarihinin yaklaştığını düşünüyor. Daha önce yapılan açıklamalarda, tamamen elektrikli pickup modeli Cybertruck’ın ilk üretiminin 2023 yılında başlayacağı ve tam kapasiteli üretime 2024 yılı itibariyle geçileceği ifade edilmişti. Bu nedenle, bu tür bir görüntünün paylaşılması, gerçekten de lansman tarihinin yaklaştığına işaret ediyor olabilir.

Tesla Cybertruck Prototipleri Yollarda Görüntülenmeye Başladı

Son dönemde, yollarda pek çok Tesla Cybertruck prototipi görüntülenmeye başlandı. Son prototiplere göz attığımızda, aracın yavaş yavaş seri üretim versiyonuna yaklaştığını görebiliyoruz. Aracın detaylı özellikleri şu an için net olarak bilinmese de, ilerleyen günlerde yapılacak olan lansman ile birlikte tamamen elektrikli pickup modeline dair pek çok ayrıntıyı kesin bir şekilde öğrenmiş olacağız.

Tesla, Cybertruck modeli ile sektörde büyük ses getirmeye devam ediyor. Çarpışma testi görüntüleri ve yollarda görülen prototipler, aracın resmi tanıtım tarihinin yaklaştığını ve seri üretim sürecinin başlayacağını gösteriyor. Lansmanın gerçekleşmesiyle birlikte, tamamen elektrikli pickup modelinin özellikleri ve detayları da netleşecektir.

Picture of Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü