Tesla Model Y Türkiye Satışları Beklenenden Çok Daha Yüksek: İşte Detaylar!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Elektrikli otomobil devi Tesla, Nisan ayında Türkiye pazarına Model Y ile resmi olarak giriş yapmıştı. Şimdi ise Tesla Model Y’nin Türkiye’deki satış rakamları ve teslimat tarihleri belli oldu. Beklenenden tam 10 kat fazla sipariş alan Model Y, Türkiye pazarında büyük bir başarıya imza attı. İşte Tesla Model Y Türkiye satışları ve teslimat tarihleri ile ilgili merak edilen tüm detaylar.

Tesla Model Y Türkiye Satış Rakamları

Gazeteci Emre Özpeynirci tarafından paylaşılan bilgilere göre, Tesla Model Y Türkiye’de şimdiye kadar 10 bin adedin üzerinde sipariş aldı. Bu sayede, şirketin hedeflediği 1000 adet satışın tam 10 katına ulaşıldı. Bu büyük başarı, Tesla’yı büyük oranda şaşırttığı iddia ediliyor.

Tesla Model Y Türkiye Teslimat Tarihleri

Tesla Model Y sipariş veren müşteriler, büyük bir heyecanla araçlarının teslim edilmesini bekliyor. Açıklanan bilgilere göre, yıl sonuna kadar talebin yüzde 90’ından fazlası karşılanacak. İlk teslimatlar ise Mayıs ayının ikinci haftası itibariyle başlayacak ve Haziran ayı itibariyle hız kazanacak.

Tesla Türkiye’de Personel Sayısını Artırıyor

Yoğun talebi karşılamak ve teslimatları hızlandırmak adına Tesla Türkiye, personel sayısını iki kattan fazla artırmayı planlıyor. İlk teslimat noktası olarak Akasya AVM seçilmiş olsa da, talebin yüksek olması nedeniyle Anadolu yakasında daha büyük bir yer belirlendi.

20 Noktada Satış Sonrası Hizmet

Tesla, Türkiye’de satış sonrası destek ve servis hizmetleri için 20 noktada hizmet verecek. Merter’de açılacak olan servis, Haziran ayında devreye alınacak. Ayrıca, duruma göre mobil servisler veya İstanbul’daki uzman ekipler müşterilere yönlendirilecek. Servis hizmetlerine tamamen online başvuru yapılabilecek.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü