Tesla’nın Türkiye’deki İlk Mağazası Kanyon AVM Olabilir!

4 Nisan'da Türkiye pazarına resmen giriş yapacak olan Tesla ile ilgili heyecan verici bir gelişme yaşandı.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

4 Nisan’da Türkiye pazarına resmen giriş yapacak olan Tesla ile ilgili heyecan verici bir gelişme yaşandı. Tesla’nın Türkiye’deki ilk mağazasının nerede açılacağına dair önemli bir iddia ortaya çıktı. İşte konuyla ilgili detaylar…

Türkiye’ye Geliş Tarihi Resmen Duyurulan Tesla’nın İlk Bayisi Nerede?

Tesla, 4 Nisan’da Türkiye pazarına gireceğini resmen açıklamasının ardından, Türkiye’deki ilk bayisinin nerede açılacağı büyük bir merak konusu haline geldi. İstanbul’da bulunacak olan bayinin lokasyonu hakkında çeşitli iddialar ortaya atılırken, inceleme.co’dan teknoloji editörü Mert Yamak, Tesla’nın Türkiye’deki ilk bayisinin Kanyon AVM’de açılacağını öne sürdü.

Tesla Türkiye'deki ilk mağazası kanyon avm'de olabilir.

Kanyon AVM’deki Eski Vavacars Mağazasında Hizmet Verecek İddiası

Yamak’ın iddiasına göre, Tesla’nın Türkiye’deki ilk bayisi, Kanyon AVM’de, geçmişte Vavacars’ın hizmet verdiği mağazada açılacak. Eski Vavacars mağazasının kaplamalarının söküldüğünü belirten Yamak, mağazanın kısa süre içerisinde hizmet vermeye hazır hale gelebileceğini dile getirdi. Bu arada, iddiaya göre 3 adet Tesla Model Y, İstanbul’a sergilenmek üzere geldi.

Tesla’nın Türkiye’deki Geçmişi: Zorlu Center ve Borusan Otomotiv İddiaları

Tesla’nın Türkiye pazarına giriş tarihi 4 Nisan olarak duyurulmuş olsa da, markanın Türkiye ile olan geçmişi oldukça eskiye dayanıyor. 2018 yılında Türkiye’ye geleceği öngörülen Tesla, hükümet ile ABD arasındaki gerginlikler nedeniyle planlarını ertelemişti. O dönemde, Tesla’nın Zorlu Center’da bayi açacağı ve Borusan Otomotiv’den servis desteği alacağı iddia edilmişti.

Tesla’nın Türkiye’deki Şarj Ağı İçin Lisansı Alındı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, birkaç hafta önce Tesla ile ilgili önemli bir karar aldı. Bu karar doğrultusunda, Tesla Türkiye’deki lisanslı elektrikli şarj istasyonları kurucularından biri oldu. Markaya 2043 yılına kadar lisans verildi.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü