29 Mart Togg Çekiliş Sonuçları ve Kazananlar Listesi Açıklandı!

9 Mart Togg Çekiliş Sonuçları ve Kazananlar Listesi Açıklandı!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

29 Mart’ta gerçekleşen Togg çekilişinin sonuçları nihayet belli oldu. Noter huzurunda yapılan canlı yayınla, 20 bin asil ve 20 bin yedek olmak üzere toplam 40 bin kişi belirlendi. Togg çekilişi kazananlar listesi ise merakla bekleniyor.

Togg T10X Ön Sipariş Süreci ve Çekiliş Tarihi

Togg T10X için ön sipariş süreci, 27 Mart’ta son buldu. Toplamda 177.467 kişi ön sipariş vererek Togg çekilişine katılım hakkı elde etti. Sipariş sürecinin ardından vatandaşlar, “Togg çekilişi ne zaman?” sorusuna yanıt aramaya başladı. Çekiliş tarihi, daha önce 1 gün ertelenerek 29 Mart’a alınmıştı. Togg çekilişi bugün şirketin YouTube kanalında (youtube.com/@Togg) gerçekleştirildi ve talihliler ortaya çıktı.

Talihli Listesi 22:30’da togg.com.tr’de Yayınlanacak

Başarılı şekilde ön sipariş veren kullanıcılar, Trumore uygulaması veya togg.com.tr üzerinden ön sipariş numaralarıyla ad ve soyadlarının ilk harflerinin bulunduğu sıralı listeyi inceleyerek çekilişi kazanıp kazanmadıklarını öğrenebilir. Listeler, 22:30 itibarıyla sitede yayımlanacak.

Togg, yoğun ilgi nedeniyle bu yıl çekilişle teslim edilecek araç sayısını 12 binden 20 bine çıkarmıştı. Böylece çekilişte 20 bin asil ve 20 bin yedek olmak üzere toplam 40 bin talihli belirlendi.

Asil ve Yedek Talihlilerin Hakları ve İadeler

Togg çekiliş listesinde asil talihli olarak belirlenen ilk 20 bin kişi, 2023 yılında teslim edilecek Togg T10X’ler için ön sipariş hakkı elde etti. Asil ve yedek liste dışında kalan kullanıcıların yaptıkları ön ödemeler (60 bin TL), Trumore cüzdanları üzerinden iade edilecek.

İptal Durumunda Yedek Liste Devreye Girecek

2023 yılı için planlanan teslimatlarda iptallerin yaşanması halinde, yedek listedeki kullanıcılar devreye alınacak. Ancak 2023 yılı teslimatları için yedek listeden asıl listeye geçemeyenler, 2024 yılı Ocak ayı itibarıyla belirlenecek yeni paket ve konfigürasyon seçenekleriyle T10X sipariş edebilecek. Bu siparişi verenler, 2024 yılı Haziran ayına kadar herhangi bir çekilişe girmeden akıllı cihazlarını teslim alabilecek.

Sipariş Hakkı Kazananların Ödeme Süreci

Yapılan çekiliş sonucu sipariş hakkı kazanan kullanıcılar, akıllı cihazlarının teslimat tarihi geldiğinde ön ödeme tutarı düşülmüş bir şekilde kalan ödemelerini yapacak.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü