VW’den Uygun Fiyatlı Elektrikli SUV: 25 Bin Dolarlık İlk Görüntü

Volkswagen, elektrikli araç portföyünü genişletmeye devam ediyor. Mart ayında uygun fiyatlı ID.2 konsept aracını duyurduktan sonra, şimdi de uygun fiyatlı elektrikli SUV modelinin ilk tanıtım resmini paylaştı. Bu makalede, 2026 yılında piyasaya sürülecek olan bu aracın özelliklerine ve fiyatına dair detayları bulacaksınız.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Volkswagen, bu yeni elektrikli SUV’nin ismi hakkında henüz detay vermemiş olsa da, ID.2 modelini temel aldığını açıklamıştır. Resimde görünen araç, yuvarlak olmayan ve hafif köşeli çamurlukları ile dikkat çekmektedir. Ayrıca, eğimli ön cam ve tavan çizgisi, araca sportif bir coupe tarzı görünüm kazandırmaktadır. En belirgin detay ise ID.Buzz modelinde de bulunan üç çizgiye sahip C sütunudur.

Performans ve Menzil

Aracın ön ve arka detayları henüz bilinmemekle birlikte, ID.2 konseptine benzeyeceği tahmin edilmektedir. Giriş seviyesinde konumlanacak olan araç, önden çekişli tek bir motora sahip olacak ve 38 kWh ile 58 kWh kapasitelerine sahip bataryalarla donatılarak 450 km’ye kadar menzil sunacak.

Uygun Fiyatlı Elektrikli SUV

Volkswagen, ID.2 modelinde olduğu gibi yeni kompakt SUV aracını da 2026’da 25 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunmayı planlamaktadır. Bu adım, şirketin elektrikli araç pazarında uygun fiyatlı ve çevre dostu seçenekler sunma stratejisinin bir parçasını oluşturuyor.

1. Bu yeni elektrikli SUV’nin adı nedir?

Volkswagen, aracın adı hakkında henüz detay vermemiş olsa da, bu modelin ID.2 tabanlı olduğunu açıklamıştır.

2. Aracın menzili nedir?

Yeni elektrikli SUV, 38 kWh ile 58 kWh kapasitelerine sahip bataryalarla donatılarak 450 km’ye kadar menzil sunacak.

3. Ne zaman piyasaya sürülecek?

Bu yeni model, 2026 yılında piyasaya sürülecek.

4. Fiyatı ne kadar olacak?

Volkswagen, bu uygun fiyatlı elektrikli SUV’yi 25 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunmayı planlamaktadır.

5. Bu adım, Volkswagen’in elektrikli araç stratejisinde neyi temsil ediyor?

Bu adım, Volkswagen’in elektrikli araç pazarında uygun fiyatlı ve çevre dostu seçenekler sunma stratejisinin bir parçasını temsil ediyor. Şirket, daha fazla insanın elektrikli araçlara erişebilmesini hedefliyor.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü