Alonso Üçüncü Şampiyonluk İçin Yarışıyor

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Fernando Alonso, üçüncü şampiyonluğunu elde etmek için yarıştığına inanarak mücadele ediyor. Aston Martin adına yarışan Alonso, sporda kalmaya devam etmesini sağlayan şeyin üçüncü şampiyonluk umudu olduğunu ifade ediyor.

Aston Martin ile Yeniden Şampiyonluk Peşinde

Bu sezon şu ana kadar üç podyum elde eden Alonso, Bang & Olufsen’e yaptığı açıklamada, “Elbette nihai hedefimiz şampiyonluğu kazanmak, fakat gerçekçi olmalıyız” dedi. Alonso, Aston Martin’in bu sezon geçen yıla göre daha iyi bir performans sergilemek istediğini ve kademeli olarak gelişim göstermeye odaklandıklarını belirtti.

2023 Hedefleri ve Takımın Gelişimi

Alonso, “2023’te bu aracın performansını artırmak adına gelişim çalışması yapmalı ve ardından yeni projeye odaklanmalıyız” diyerek, şampiyonluk hedefine ulaşmak için takımın öncelikle hazır olması gerektiğini söyledi. İspanyol sürücü, şu anda sporda hakim olan güçlü takımlarla mücadele etmeleri gerektiğinin farkında olduğunu, ancak üçüncü şampiyonluğunu kazanabileceğine olan inancının kendisine güç verdiğini dile getirdi.

Kariyerinin En Unutulmaz Anları

Alonso’dan kariyerindeki üç unutulmaz anı sorduğunda ise, “Kolaylıkla üç tanesini sayabilirim: İlki Renault ile kazandığım ilk şampiyonluk, ikinci Ferrari ile aldığım ilk zafer, üçüncüsü Aston Martin ile ilk podyumum. Ancak en güzel anım, hayatım boyunca hayalini kurduğum şey olan ilk şampiyonluk” dedi.

Formula 1 Kariyerinin Geleceği

Ne kadar daha yarışacağı sorulduğunda ise, Alonso, “F1’deki kariyerime başladığımda bunun yedi ya da sekiz yıl süreceğine inanıyordum. Fakat şimdi Formula 1 tarihinin en uzun kariyerine sahibim ve hâlâ enerji doluyum, motiveyim ve her günümden keyif alıyorum” diyerek, kariyerine ne kadar daha devam edeceğini kendisinin de merak ettiğini söyledi.

Volkswagen

VW’den Uygun Fiyatlı Elektrikli SUV: 25 Bin Dolarlık İlk Görüntü

Volkswagen, elektrikli araç portföyünü genişletmeye devam ediyor. Mart ayında uygun fiyatlı ID.2 konsept aracını duyurduktan sonra, şimdi de uygun fiyatlı elektrikli SUV modelinin ilk tanıtım resmini paylaştı. Bu makalede, 2026 yılında piyasaya sürülecek olan bu aracın özelliklerine ve fiyatına dair detayları bulacaksınız.

Haberler

Elektrikli Araba Akü Fiyatları 2023

Elektrikli araç bataryaları genelde en az 10 yıl, normal şartlarda ise 20 yılı bile aşabilen bir kullanım ömrüne sahiptir. Bataryanın hızla kapasite kaybettiği, birkaç yılda değiştirilmesi gerektiği yanlış bilinen bir bilgidir.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü