Aston Martin’in Performansına Dair Sonuçlar İçin Erken

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Aston Martin Formula 1 Takım Patronu Mike Krack, takımın şu anki durumunu değerlendirmek için Ferrari ve Mercedes’le kıyas yapmanın henüz erken olduğunu ifade etti.

Fernando Alonso’nun Üçüncü Podyumu ve Lance Stroll’ün Mücadelesi

Melbourne’deki yarışta Fernando Alonso, bu yılki üçüncü podyumunu Max Verstappen ve Lewis Hamilton’ın ardından elde etti. İspanyol pilot, Red Bull dışındaki bir araç tarafından ilk kez geçildi. Diğer yandan Lance Stroll, yarışın büyük kısmını Pierre Gasly’nin Alpine’ine ve Carlos Sainz’in Ferrari’sine kovalayarak tamamladı.

İlk Yarışlardaki Performans ve Takımın Gelişimi

Özellikle tek tur performansı açısından Aston Martin, ilk iki yarışta Ferrari’ye ve üçüncü yarışta Mercedes’e geride kaldı. Ancak geçen yıla göre önemli ilerleme kaydederek düzenli olarak ön sıralarda yer aldılar.

Kendi Potansiyellerine İnanan Aston Martin

Krack, şimdiye kadarki üç pistte rekabetçi olmalarının cesaret verici olduğunu belirtti ve ekledi: “Üç farklı karakteristiğe sahip üç farklı piste gittik ve hepsinde rekabetçiydik. Bu, diğer pistlerde de başarılı olabileceğimize inanmamıza olanak sağlıyor.”

Farklı Pistlerdeki Değişken Performanslar

Krack, yarış sonuçlarından fazla anlam çıkarmamak gerektiğini vurgulayarak, “Pistler temel olarak çok farklı. Bakü’de uzun düzlükler varken, Monako’da düzlük yok. Bu tür faktörler gridin her zaman değişmesine neden olacak” dedi.

Melbourne Yarışının Stratejisi ve Sonuçlar

Aston Martin takım patronu, Melbourne yarışındaki strateji ve gidişat nedeniyle sonuçların tam olarak temsil edici olmadığını belirtti ve ekledi: “Sadece durumu yönetmeniz gerekiyordu. Kimin ne kadar hızlı olduğu temsili değildi, bu yüzden sonuç çıkarma konusunda dikkatli davranıyorum.”

Mercedes’e Karşı Alınan Dersler ve İlerleyen Yarışlar

Krack, sıralama turlarında ve Melbourne’deki yarışta ilk kez Mercedes’e geçilmelerinin kendilerini daha temkinli olmaya ittiğini kabul etti. “Bir yarıştan sonra nerede olduğunuzu söyleyemezsiniz, gerçekten anlamak için daha fazla veriye ihtiyacınız var” dedi.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü