Avustralya GP’deki dört DRS bölgesi tam olarak netleşti

Bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan Avustralya GP'si için heyecan dorukta.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Yarış öncesinde yapılan açıklamaya göre, Albert Park pistinde toplam dört DRS bölgesi yer alacak. Bu bölge yerleri doğrulandı ve yarışa sayılı günler kala açıklandı.

Geçtiğimiz yılın aksine, bu sene yapılacak olan yarışta daha fazla geçiş olması bekleniyor. Yarış organizasyonu bu beklenti doğrultusunda, toplam dört DRS bölgesi belirledi.

DRS Bölgesi nedir?

DRS bölgesi, aracın hızını arttırmak için kullanılan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde araçlar yüksek hızlara ulaşarak, rakiplerinin önüne geçebilir. Bu nedenle, DRS bölgesi yerleri çok önemlidir.

İlk DRS bölgesi, start-finiş düzlüğünde yer alacak. İkinci DRS bölgesi ise ikinci virajdan üçüncü viraja kadar olan bölgede olacak. Üçüncü DRS bölgesi ise sekizinci virajdan dokuzuncu viraja kadar olan bölgede konumlandırıldı.

Son DRS bölgesi ise 10. ve 11. virajlar arasında yer alacak. Bu bölgede araçlar son süratle ilerleyecek ve heyecan dolu anlar yaşanacak.

Ayrıca, yarışta sadece iki adet algılama noktası olacak. Bunlardan birisi altıncı ve yedinci virajlar arasında, diğeri ise 12. ve 13. virajlar arasında yer alacak.

Yarış öncesinde belirlenen DRS bölgesi yerleri, yarışın heyecanını arttıracak. Bu bölge yerleri sayesinde araçlar daha yüksek hızlara ulaşarak, rakiplerini geçmeye çalışacaklar. Bu da yarışın daha da ilgi çekici hale gelmesini sağlayacak.

Buse Narlı
Buse Narlı
1989 yılında İstanbul'da doğan Narlı, üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde tamamladı. Narlı, aynı zamanda Formula 1'in Türkiye'deki en büyük hayranlarından biridir. Sporun heyecanını ve yarışların adrenalin dolu atmosferini sevmekte ve bu sevgisini yazılarına yansıtmaktadır.