Hamilton: “Araç Sorunları Giderilirse Şampiyonluk İçin Mücadele Edeceğim”

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Lewis Hamilton, aracın sorunlarının giderilmesi durumunda Dünya Şampiyonluğu için mücadele edeceğini belirtirken, bunun o kadar kolay olmayacağını da ifade ediyor. Mercedes, 2022 sezonuna problemlerini çözdüklerine ve şampiyonluk için savaşamasalar bile en azından Red Bull ile aralarındaki farkı kapatacaklarına inanarak başlamıştı.

Takım Patronu Toto Wolff’un Açıklamaları ve Bahreyn Yarışı

Toto Wolff, takım patronu, Bahreyn yarışında Hamilton’ın Max Verstappen’in 50 saniye gerisinde kaldığını ve bu farkın ‘iki katına çıktığını’ söyledi. Hamilton, sezonun kötü başlangıcının ardından Avustralya Grand Prix’sinde takımın bu sezonki ilk podyumunu elde etmeyi başardı.

Hamilton ve Verstappen Arasındaki Mücadele

Britanyalı pilot, yarışa takım arkadaşı George Russell’ın arkasında üçüncü sırada başladı ve startta Verstappen ile mücadeleye girdi. İki Mercedes’in Verstappen’i geçmesi ve Russell’ın pite girmesiyle Mercedes 1-2. sıradaydı.

Yarışın İkinci Yarısı ve Hamilton’ın Başarısı

Russell’ın pitiyle Hamilton liderliği ele geçirdi, ancak seans kırmızı bayrakla durdu ve yarış yeniden başladıktan sonra Britanyalı pilot Verstappen’i sadece birkaç tur arkasında tutabildi. DRS açılır açılmaz Red Bull, Mercedes’i hızla geçti. Yine de, Hamilton yedi kez Dünya Şampiyonu olarak, Aston Martin’i 40 tur boyunca arkasında tutarak yarışı Fernando Alonso’nun önünde ikinci sırada tamamladı.

Hamilton’ın Düşünceleri ve Şampiyonluk İddiası

Hamilton, “Harika olmayan ve sahip olmamız gereken araç olmayan bir aracı sürmeyi sevmiyorum, ama ‘Tamam, bununla ne yapabilirim?’ meydan okumasını seviyorum.” dedi ve şu an kazanmanın mümkün olmadığını, ancak alabilecekleri maksimum sonuca odaklanmaları gerektiğini vurguladı.

Mercedes’in sorunlarını çözer çözmez sekizinci Dünya Şampiyonluğu için mücadele etmeye hazır olduğunu söyleyen Hamilton, “Dünya Şampiyonluğu’nu kazanmaya hazırım. Bu yıla elimden gelen en iyi şekilde hazırlandım”

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü