Red Bull’un Yavaş Görünme Stratejisi Russell Tarafından İfşa Edildi

George Russell, Max Verstappen ve Red Bull'un bilinçli olarak yavaş göründüğüne inandığını belirtti.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

George Russell, Max Verstappen ve Red Bull’un bilinçli olarak yavaş göründüğüne inandığını belirtti. Albert Park pistindeki yarışta, Verstappen’in Mercedes pilotlarıyla mücadele etmek istememesi, Russell’ın bu düşüncesini desteklemektedir.

Verstappen Stratejik Olarak Yavaş Kaldı

Verstappen, başlangıç mücadelesinde fazla zorlamamayı tercih etti çünkü hızlı bir araçları olduğunu ve birkaç sıra kaybetmenin büyük bir sorun olmadığını düşündü. Russell’ın mücadelesi güvenlik aracıyla pit alanına girmesiyle son bulurken, Verstappen DRS’nin açılmasıyla birlikte Lewis Hamilton’ı geçmeyi başardı ve ardından hızlıca fark yarattı.

Russell: “Bilerek Yavaş Görünüyorlar”

Mercedes pilotu Russell, BBC’nin Chequered Flag podcast’inde yaptığı açıklamada, Red Bull’un tam potansiyellerini göstermek istemediklerini belirtti: “Bilerek yavaş görünüyorlar. Çünkü ne kadar hızlı görünürlerse, spor onları bir şekilde geride tutmaya çalışacak.”

Russell, Red Bull’un gerçek anlamda önemli bir avantaja sahip olduğunu düşünmektedir: “Bence gerçekçi olmak gerekirse, gridin geri kalanına göre muhtemelen 0.7 avantaja sahipler.”

Red Bull Aracını Zorlamamayı Tercih Ediyor

Russell, ne Verstappen’in ne de Red Bull’un aracı zorlamak istemediğini söyledi. Bununla birlikte, Red Bull’un başarısını küçümsememekte fayda var: “Ama adil olmak gerekirse gerçekten harika bir iş çıkardılar. Bunu bir kenara bırakamayız ve biz de kendimizi geliştirmeliyiz.”

Red Bull 1-2’yi İlk Kez Kaçırdı

Verstappen yarışı kazanmasına rağmen, Red Bull bu sezon ilk kez 1-2 sıralamayı elde edemedi. Sergio Perez, sıralama turlarındaki kaza sonrasında pit yolundan başlayarak ancak 5. sıraya yükselebildi. Red Bull motor sporları danışmanı Helmut Marko, bunun rakiplerin arayı kapatmaya başladığının bir işareti olduğunu belirtti.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü