Tsunoda’nın 2025’te Red Bull İçin Hazır Olacağına İnanılıyor

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

AlphaTauri Patronu Franz Tost, Yuki Tsunoda’nın Gelecekte Red Bull İçin İyi Bir Aday Olacağını Düşünüyor

AlphaTauri takım patronu Franz Tost, Japon sürücü Yuki Tsunoda’nın 2024 yılında değilse bile, 2025 yılında Red Bull için hazır olacağına inanıyor. Tsunoda, Red Bull’un genç sürücü akademisinden yetişen yeteneklerden biri olarak 2021’de AlphaTauri ile Formula 1 dünyasına giriş yaptı.

Tsunoda’nın İlk Yılları ve Zorluklar

Ancak, genç pilot, geçen iki yıl boyunca becerilerini sergilemekte zorlanan bir performans sergiledi. Birkaç yarış dışında genellikle takım arkadaşından daha yavaş olan Tsunoda, istikrarlı bir performans sunamadı.

2023, Tsunoda İçin İyileşme Yılı Oluyor

Tsunoda için 2023 yılı daha iyi başlamış gibi görünüyor, şu ana kadar katıldığı tüm yarışlarda özellikle yarış temposu açısından güçlü bir performans sergiliyor. Suudi Arabistan’da son anda puanı kaçıran genç sürücü, Avustralya’da düzenlenen zorlu yarışta bu yılki ilk puanlarını topladı.

Franz Tost, Tsunoda’nın Geleceğine Dair Olumlu

AlphaTauri patronu Franz Tost, Tsunoda’nın kritik bir dönemden geçen kariyerinde bu yılki performans artışını göz önünde bulundurarak, bu performansı sürdürmesi durumunda 2025’te Red Bull’a geçebileceğini belirtti. Tost, Yuki’nin başarılı yarışlarından dolayı büyük mutluluk duyduğunu ve aracın rekabetçi olmamasının Tsunoda’nın hatası olmadığını dile getirdi.

Tost, “Bildiğim kadarıyla Sergio Perez’in gelecek sezon için Red Bull’la sözleşmesi bulunuyor. Yuki’nin doğru yolda olduğunu düşünüyorum – her açıdan gelişmekte olan bir sürücü.” diye konuştu.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü