Verstappen, Avustralya’da ilk galibiyetini istiyor!

Max Verstappen Avustralya'da şansızlığını kırıp ilk yarışını kazanmak istiyor. İşte detaylar.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Formula 1’in en başarılı pilotlarından Max Verstappen, Avustralya’da kazanamadığı yarışlarına son vermek için hazırlıklarını tamamladı. Hollandalı pilot, Albert Park’ta gerçekleşecek olan yarışa oldukça umutlu bir şekilde hazırlanıyor.

İlk kez kazanmayı hedefliyor

Verstappen, Red Bull Racing takımıyla birlikte kazandığı 36 Grand Prix’te 22 farklı pistte ve 24 farklı Grand Prix’de zafere ulaştı. Ancak, Avustralya’da bir türlü şansı yüzüne gülmüyor. Verstappen’in daha önce hiç kazanamadığı bu yarış, 2022 yılında da Hollandalı pilot için sorunlu geçmişti.

Melbourne’de gerçekleştirilecek olan yarışa odaklanan Verstappen, “Burada sürüş yapmayı seviyorum, umarım bu hafta sonu iyi bir yarış çıkarabiliriz” dedi. Yarış pistindeki bazı hızlı bölümler hakkında olumlu görüş belirten Verstappen, takımının bu yarışta başarılı olacağına olan inancını dile getirdi.

Tutarlı bir haftasonu istiyor

“Normal ve tutarlı bir hafta sonuna ihtiyacımız var. Takım olarak 2011’den beri burada kazanamadık, bakalım bu kez neler mümkün olacak?” şeklinde konuşan Verstappen, bu yıl Avustralya’daki galibiyet hasretine son vermek istiyor.

Melbourne’de gerçekleştirilecek olan yarışa katılan diğer pilotlar da oldukça iddialı. Lewis Hamilton, Verstappen ile rekabet içinde olacaklarını ve şampiyonluğu kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Verstappen’in Avustralya’daki ilk galibiyetine ulaşıp ulaşmayacağı merakla beklenirken, Formula 1 severler de yarışın heyecanını büyük bir merakla bekliyorlar.

Buse Narlı
Buse Narlı
1989 yılında İstanbul'da doğan Narlı, üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde tamamladı. Narlı, aynı zamanda Formula 1'in Türkiye'deki en büyük hayranlarından biridir. Sporun heyecanını ve yarışların adrenalin dolu atmosferini sevmekte ve bu sevgisini yazılarına yansıtmaktadır.