Aston Martin, Dört Yeni Elektrikli Araç ile Yükseliyor!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Aston Martin, otomobil tutkunlarının heyecanla beklediği bir haberle gündeme geliyor. Geçtiğimiz yıllarda markayı uçurumun kenarından kurtaran Lawrence Stroll liderliğindeki Aston Martin, elektrikli araç sektöründe iddialı bir adım atmaya hazırlanıyor. İşte Aston Martin’in planları ve yeni modelleri hakkında merak edilen detaylar!

Elektrikli Geleceğin Habercisi: Rapide E ve Lagonda Vision Concept

Belki hatırlamıyor olabilirsiniz, ancak Rapide E ve Lagonda Vision Concept isimli modeller Aston Martin’in elektrikli geleceğini temsil etmek üzere tasarlanmıştı. Ne yazık ki, mali durumlar sebep gösterilerek bu projeler rafa kaldırılmıştı. Ancak şimdi, Aston Martin EV dünyasında ciddi bir varlık göstermek için resmi adımlar atmaya hazırlanıyor.

Aston Martin yöneticisi Lawrence Stroll, Automotive News Europe ekibine yaptığı açıklamada Lucid ile yapılan anlaşmanın marka için yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu doğruladı. İlki 2025 yılında piyasaya sürülecek olan tam 4 yeni elektrikli modelle Aston Martin, otomobil tutkunlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İlk modelin ise bir coupe-SUV olması bekleniyor.

Her Bir Elektrikli Araç Yeni Bir Model Olacak

Dikkat çekici bir detay ise her bir elektrikli aracın “yeni bir model” olacak olması. Yani Aston Martin’in içten yanmalı modelleri elektrikli türevlerine yerlerini bırakmayacak. Bu da müşterileri memnun edecek bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

Elektrikli modeller, Aston Martin tarafından geliştirilecek olan yeni bir mimari üzerine inşa edilecek. Bu mimari, bir SUV, bir grand tourer, bir spor otomobil ve bir hiper otomobilin temelini oluşturacak. 2030 yılından itibaren ise marka, temel modellerini de elektriklendirmeye başlayarak müşterilerine çevreci seçenekler sunacak. Lucid’in motor ve batarya seçenekleri de yeni modellerde kullanılacak.

Aston Martin’in Elektrikli Geleceği

Aston Martin’in elektrikli geleceği oldukça heyecan verici görünüyor. Marka, Lawrence Stroll liderliğinde büyük bir dönüşüm geçirerek otomobil dünyasında adını daha da sağlamlaştırıyor. Elektrikli araçlarla birlikte çevre dostu teknolojileri benimseyen Aston Martin, hem performansı hem de sürdürülebilirliği bir arada sunmayı hedefliyor.

Bu yeni dönemde Aston Martin, otomobil severlere yepyeni deneyimler sunacak. Elektrikli modellerin yükselişiyle birlikte markanın çeşitlilik ve yenilikçilik anlayışı da artacak. Aston Martin, dört yeni elektrikli araç ile geleceğe adım atıyor ve otomobil tutkunlarını heyecanlandırmayı başarıyor.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü