Astor Şarj, Siemens’in 300 kW’lık Cihazlarıyla İstasyon Ağını Güçlendiriyor

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Astor Şarj, elektrikli araç şarj istasyonları konusunda lider bir marka olan Siemens Türkiye ile iş birliği anlaşması imzaladı. Bu anlaşma kapsamında Astor Şarj, Siemens Türkiye’den toplamda 200 adet elektrikli araç şarj ünitesi satın aldı. Bu şarj ünitelerinin 170 adeti Siemens Sicharge D-300kW, diğer 30 adeti ise Sicharge D-180kW modelidir.

Elektrikli Araç Şarj Üniteleri Yüksek Performans Sunuyor

Siemens Sicharge D elektrikli araç şarj üniteleri, kullanıcı dostu tasarımı ve 24 inç dokunmatik ekranıyla öne çıkıyor. Bu ünitelerdeki QR kod okuma özelliği sayesinde kullanıcılar kolaylıkla ve güvenli bir şekilde ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca dinamik yük paylaşımı özelliği ile aynı anda 2 aracı hızlı bir şekilde şarj etme imkânı sunan bu üniteler, yüksek koruma sınıflı istasyonlar ile uzun süreli ve güvenli bir altyapı sağlıyor.

Sicharge D şarj üniteleri, farklı LED aydınlatma seçenekleri ve durum bildirimleri ile de dikkat çekiyor. Bu ünitelerin 400A kabloları sayesinde 160 kW’tan 300 kW’a kadar desteklenmesi mümkün oluyor ve bu da şarj süresini 15 dakikaya kadar indiriyor. Kısacası, Astor Şarj’ın Siemens ile gerçekleştirdiği bu iş birliği sayesinde elektrikli araç sahipleri daha hızlı, güvenli ve pratik bir şekilde şarj işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Türkiye’nin Elektrikli Araç Şarj Altyapısını Geliştirme Hedefi

Astor Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Geçgel, yaptığı açıklamada bu iş birliğinin Türkiye’nin elektrikli araç şarj istasyon altyapısının geliştirilmesine önemli bir katkı sağlayacağını belirtti. Geçgel, ülkemizde önümüzdeki 10 yıl içinde trafiğe çıkacak elektrikli araç sayısının 2,5 milyon olmasının beklendiğine dikkat çekerek, bu durumun altyapı ihtiyacını da artırdığını vurguladı. Astor Şarj’ın bu anlaşma ile güçlü bir adım attığını ifade eden Geçgel, Siemens Türkiye’nin tecrübesi ve güvenilirliği ile birlikte Türkiye’ye enerji verimliliği ve çevre dostu teknolojiler konusunda önemli bir katkı sunacaklarını belirtti.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü