BYD Chaser 07: 200 km Saf Elektrikli Menziliyle Yeni Bir Hibrit

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

BYD, Şanghay Otomobil Fuarı’nda yeni araçlarını tanıttı ve Chaser 07 PHEV, 200 km’lik saf elektrikli menziliyle dikkat çekti. Bu araç, tam elektrikli veya hibrit olsun, Çin’de sedan otomobillerin hala popüler olduğu bir piyasada, BYD’nin yeni Ocean serisinde yer alan bir modeldir.

Boyut ve Tasarım

BYD Chaser 07, Chaser 05 modelinin üzerinde konumlanan bir otomobildir. Otomobil, BYD Han ile benzer boyutlara sahiptir: 4980 mm uzunluk, 1890 mm genişlik, 1495 mm yükseklik ve 2900 mm aks aralığı. BMW 3 Serisi ve Mercedes C-Serisi’nin uzun aks mesafeli versiyonlarından bile daha büyük olan bu araç, sportif bir görünüme sahiptir.

Otomobilin tasarımında, tam elektrikli Seal modelinden esintiler bulunmaktadır. Modern bir görünüme sahip olan otomobilin aerodinamik yapıya katkı sunan düşük burun kısmı bulunmaktadır. İnce farların altında uzanan gündüz LED’leri, Renault modellerini akıllara getirirken, tamponun beş yatay katmandan oluşan ön panjur ve bumerang şekilli ışık imzasıyla süslenen dikey hava girişleri oldukça sportif bir görünüm kazandırmaktadır.

Güç ve Menzil

BYD Chaser 07, süper hibrit sisteminden güç alacak ve 1.5 litre benzinli motorun turbo ve atmosferik versiyonlarıyla iki farklı güç çıkışına sahip olacak. Ayrıca, sırasıyla 75 km veya 200 km saf elektrikli sürüş menzili sağlayan iki farklı batarya seçeneği de mevcut olacak. Hibrit bir otomobil için 200 km’lik elektrikli menzil, oldukça iyi bir mesafe olarak değerlendirilebilir.

Fiyat ve Satış

BYD Chaser 07, 2023’ün ikinci yarısında Çin’de satışa çıkacak ve fiyatı 200 bin ila 250 bin Yuan (564 bin – 704 bin TL) arasında olacak. BYD’nin Türkiye pazarına giriş yapmasıyla ilgili duyuruları yapılmış olsa da, tam elektrikli modellerin satılması bekleniyor. Bu nedenle, Chaser 07’nin Türkiye’ye gelmesi şimdilik mümkün görünmüyor.

Picture of Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü