BYD Seagull İç Mekân Görselleri Yayınlandı: Türkiye Pazarına Hazır Elektrikli Otomobil

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Çinli otomobil üreticisi BYD’nin piyasaya sürmeye hazırlandığı uygun fiyatlı elektrikli otomobili BYD Seagull’ın iç mekân görselleri yayınlandı. Türkiye pazarına giriş yapmayı planlayan BYD, Seagull modeliyle büyük beklentiler içinde.

BYD Seagull İç Mekân Tasarımı ve Özellikleri

Yeni elektrikli otomobilin iç mekân görüntüleri, BYD Seagull’ın yaşam alanında çift renkli tema sunarak, koyu ve açık tonların kombinasyonunu gözler önüne seriyor. Altı düz direksiyon simidinin hemen arkasında fiziksel kontrollere sahip 5 inçlik dijital gösterge ekranı bulunurken, merkezde 12.8 inçlik büyük bir dokunmatik multimedya ekranı dikkat çekiyor.

İç mekânın diğer detayları arasında, merkezdeki ekranın hemen altında klima kontrollerinin bulunduğu alan, ince havalandırma ızgaraları ve otomobilin gövde rengiyle aynı olan ızgaraların ortası yer alıyor. Orta konsolda kablosuz akıllı telefon şarj ünitesi, iki adet bardaklık ve geniş bir kol dayama yeri mevcut.

BYD Seagull Boyutları ve Performansı

Seagull, BYD’nin Okyanus Serisi adını verdiği elektrikli otomobillerin giriş seviyesinde konumlanıyor. e-platform 3.0 üzerine inşa edilen bu kompakt model, 3780 mm uzunluğa, 1715 mm genişliğe, 1540 mm yüksekliğe ve 2500 mm aks mesafesine sahip. Dört kişilik yaşam alanı sunan araç, iki farklı motor seçeneği ile birlikte geliyor.

BYD Seagull’un 55 kW (75 hp) güç üreten motoru, 30 kWsa sodyum iyon batarya ile kombine edilmiş ve CLTC normuna göre 305 km menzil sunuyor. 75 kW (102 hp) motor ise 38 kWsa’lik lityum demir fosfat batarya kombinasyonu ile 405 km’ye kadar sürüş menzili vaat ediyor. Otomobilin son hızı 130 km/s olarak belirtiliyor.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü