Chery: Yeni Nesil Modeller ve Büyüyen Satışlar

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Çin’in en büyük otomotiv üreticisi Chery, yeni teknolojiler üzerinde yaptığı geliştirmeler ve ürettiği yeni nesil modelleriyle satışlarını artırmaya devam ediyor. Mayıs ayında 139 bin 172 adetlik satış rakamıyla, 12 aydır üst üste 100 bin adetlik satışın üzerine çıkan Chery, ilk 5 aylık dönemde de 600 bin adede yaklaştı. Şirket, haziran ayında tamamen yeni Kunpeng süper performanslı elektrikli hibrit C-DM motor ve şanzımanın seri üretimine başladı ve ilk ürünler hattan çıkmaya başladı. Bu aynı zamanda Chery’nin hibritleşme çağını tamamen başlatması anlamına da geliyor. Chery, 2024 yılına kadar 20’nin üzerinde C-DM modelini pazara sürmeyi planlıyor.

Chery, Satış Performansıyla Öne Çıkıyor

Dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerinden Chery, teknoloji alanındaki çalışmalarının sonuçlarını satış rakamlarıyla almaya devam ediyor. Marka, birbirinden iddialı modelleri ve teknolojik üstünlüğü ile dünyanın en sevilen markalarından biri haline geldi. Bu kapsamda Çinli otomobil devi Chery Grubu, mayıs ayında satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 63 artırarak 139 bin 172 adede yükseltti. Chery, bu yüksek performansıyla üst üste 12 ay boyunca 100 bin adedin üzerinde araç satarak ulaşılması zor bir başarıya daha imzasını attı. Chery Grubu, ocak-mayıs döneminde ise yıllık yüzde 61 artışla toplam 596 bin 220 adet araç sattı.

Chery Grubu, Pazar Dinamiklerini Aşan Performansıyla Öne Çıkıyor

Çin otomobil pazarının dinamizmi artarken, genel otomobil piyasası mayıs ayında istikrar kazandı. Çin Yolcu Derneği, mayıs ayında binek araç perakende satışlarının yıllık yüzde 27,7 artışla 1,73 milyon adet olacağını tahmin etmişti. Chery Grubu’nun mayıs ayındaki satışları bir önceki yıla göre yüzde 63 artarak, sektörün iki katını aşan bir büyüme oranıyla genel eğilimin üzerinde performans göstermeye devam etti ve hızlandırılmış bir seyir sürdürdü. Çin Otomobil Üreticileri Birliği’nin ocak-nisan dönemi istatistiksel analizine göre, Chery Group’un artış hızı, ilk 10 otomobil satış işletme grubu arasında sektörde ikinci sırada yer aldı.

Chery Grubu’nun başarısı, yeni teknolojilere yaptığı yatırımların ve yenilikçi modellerin sonucudur. Chery, elektrikli hibrit araçlarında süper performans sağlayan Kunpeng motor ve şanzımanıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Aynı zamanda, şirketin hibritleşme çağını tamamen başlatması, Chery’nin gelecekte de büyümesini sürdüreceğinin bir göstergesidir.

Chery, 2024 yılına kadar pazara 20’den fazla C-DM modelini sunma hedefiyle büyümeye devam edecek. Yenilikçi teknolojiler, yüksek performanslı motorlar ve estetik tasarımlar Chery’nin rakiplerine karşı avantaj sağlamasını sağlayacaktır.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü