Elektrikli Roadster MG Cyberster: 544 HP Güç ve Göz Alıcı Tasarım

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Elektrikli otomobil pazarına farklılık katacak olan MG Cyberster, çift motorlu versiyonuyla 544 hp güce ve 200 km/s maksimum hıza sahip olacak. İşte detaylar:

MG Cyberster: Tasarım ve Özellikler

Türkiye’de ZS EV ve HS gibi crossover modelleriyle tanınan MG, dikkat çekici bir elektrikli roadster modeli olan MG Cyberster’i geliştirdi. Üstü açılabilir tasarımı ve sportif çizgileriyle ön plana çıkan bu model, Çin’in Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde gün yüzüne çıktı.

Klasik Coupe Ölçüleri ve Dinamik Görünüm

MG Cyberster, uzun ön kaputu ve kısa arka bölümüyle klasik coupe ölçülerine sahip bir model olarak dikkat çekiyor. Düşük burun kısmı ile dinamik bir görünüm sunan araçta, kaslı çamurluklar, oval şekilli farlar ve üçgen biçimli hava girişleri yer alıyor. Yan tarafta çok kollu jantlar ve gizli kapı kolları öne çıkarken, arka kısımda ok şeklindeki aydınlatmaların son versiyonu görülebilir.

Boyutlar ve Ağırlık

MG Cyberster, 4535 mm uzunluğa, 1913 mm genişliğe ve 1329 mm yüksekliğe sahip olup, aks mesafesi 2690 mm olarak belirtilmiştir. Bu ölçüler, Porsche Cayman’a kıyasla 188 mm daha uzun bir araç olduğunu göstermektedir. İki kişilik yaşam alanı sunan elektrikli otomobilin kuru ağırlığı, versiyona bağlı olarak 1850 ila 1985 kg arasında değişmektedir. Bu gövdeye göre ağır bir araç gibi görünebilir, ancak tam elektrikli olduğunu unutmamak önemlidir.

Motor Seçenekleri ve Performans

Dokümanlara göre, MG Cyberster’ın giriş seviyesinde arka tekerleklere güç veren 314 beygirlik TZ230XY1301 elektrik motoru bulunacaktır. Bu motor, SAIC’in yüzde 58 hissesine sahip olduğu Hasco Group tarafından üretilmektedir. Üst seviye versiyonda ise dört tekerlekten çekiş özelliği sağlayan iki elektrik motoru kullanılacaktır. Öndeki motor 204 hp, arkadaki ise 340 hp güç sunarak toplamda 544 hp maksimum güce ulaşılacaktır. MG Cyberster’ın maksimum hızı ise 200 km/s olarak belirlenmiştir.

Picture of Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü