Elektrikli Skoda Enyaq’ın Laurin & Klement Versiyonu ile Mükemmelliği Yakalayın

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Skoda, elektrikli Enyaq ve Enyaq Coupe’nin Laurin & Klement (L&K) versiyonlarını gururla tanıtıyor. Diğer versiyonlardan tasarım açısından ayrılan L&K, dikkat çekici detaylara ve teknik güncellemelere sahip.

Elektrikli Skoda Enyaq L&K 85 Modeli ile Yeni Bir Deneyim

L&K olarak adlandırılan Skoda Enyaq modeli, 85 olarak anılıyor ve bu modelde, ileride tüm Skoda elektrikli modellerinde kullanılacak olan 210 kW’lık (282 bg) güç aktarma sistemi bulunuyor. İlginç bir şekilde, L&K versiyonunun arkadan itişli ve dört tekerlekten çekişli versiyonları aynı maksimum güce sahip. Skoda’nın çift motorlu versiyonda bir sınırlama getirdiği görülüyor.

Bu versiyon aynı zamanda daha büyük bir batarya ile donatılmış durumda. Bu sayede WLTP’ye göre 570 kilometreye kadar daha yüksek bir sürüş menzili elde ediliyor. Karşılaştırma yapacak olursak, standart Enyaq 80 modeli 150 kW motora sahip olmasına rağmen sadece 544 kilometrelik bir menzile sahip. Yeni sistem sayesinde Enyaq’ın 0-100 km/s hızlanma süresi 6,7 saniyeye düşürülmüş durumda.

Enyaq L&K 85’te Şarj Süreci Daha Kolay

Enyaq L&K 85 ile ilgili bir başka gelişme de batarya ön ısıtma fonksiyonunun şarj sürecinde sunulmasıdır. Skoda, daha kısa şarj sürelerinin elde edildiğini belirtiyor ve bataryanın yüzde 10’dan yüzde 80 doluma sadece 30 dakikada ulaştığını ifade ediyor. Ön ısıtma fonksiyonu, aracın bilgi-eğlence sisteminden manuel olarak etkinleştirilebileceği gibi navigasyon verilerine göre otomatik olarak da devreye alınabilir. Ön ısıtma fonksiyonu, en son ME4 araç yazılımının bir parçasıdır ve bu yıl sonuna doğru tüm Enyaq modellerine getirileceği bildirilmiştir.

Kozmetik Güncellemelerle Şıklığı Yakalayın

Enyaq ve Enyaq Coupe’nin L&K versiyonlarında görsel güncellemelere de yer verilmiştir. Bu versiyonlarda 131 LED ile aydınlatılan ‘Crystal Face’, LED matris farlar, 20 inç jantlar, deri döşeme, ısıtmalı ve havalandırmalı ön koltuklar ile L&K logoları standart olarak sunulmaktadır. Ayrıca, yeni Enyaq L&K’nin kullanım kolaylığı için güncellenmiş bir kullanıcı arayüzüne sahip olduğu belirtilmektedir.

Skoda Enyaq Türkiye’ye Yakında Geliyor

Skoda’nın elektrikli aracı henüz Türkiye’ye gelmemiş olsa da, planlanan takvime göre 2024 yılında satışa sunulması planlanmaktadır. Skoda Enyaq’ın fiyatı Almanya’da 39.990 eurodan başlamaktadır. Bu araç, elektrikli otomobil pazarında sunduğu özellikler ve şıklık ile dikkat çekmektedir. Skoda Enyaq L&K, elektrikli araç tutkunlarına üstün bir sürüş deneyimi sunmayı hedeflemektedir.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü