Eşarj, Türkiye’deki En Hızlı Elektrikli Araç Şarj İstasyonunu Kurdu

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Eşarj, Türkiye’nin en hızlı elektrikli araç şarj istasyonunu oluşturan bir isim oldu. Türkiye’deki elektrikli araç sahiplerinin sayısı arttıkça, şarj çözümleri de buna paralel olarak çoğalıyor. Bu çözümleri sağlayan firmalar arasında öne çıkan Eşarj, Türkiye’deki en hızlı şarj istasyonunu hayata geçirdi.

Şirketin verdiği bilgiye göre, bu hızlı şarj istasyonu Ankara-Isparta yolu Dumlupınar Bulvarı üzerinde, Taymek Unlu Mamüller dinlenme tesisleri içinde yer alıyor. Eşarj’ın yüksek hızlı (DC) şarj istasyonu, araçları yüzde 10’dan yüzde 80’e ortalama 20 dakikada şarj edebiliyor.

Elektrikli Araç Şarj Çözümlerinde Eşarj’ın Öncü Rolü

Türkiye’de faaliyet gösteren ilk ve en hızlı elektrikli araç şarj istasyonu ağına sahip olan Eşarj, kurulduğu günden bu yana yarım milyondan fazla müşteriye şarjlanma deneyimi sunan ilk firma oldu. Enerjisa Enerji Üst Yöneticisi (CEO) ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar, şu ifadeleri kullandı:

“Eşarj olarak biz, elektrikli araç kullanıcılarının şarj istasyonlarında harcadığı zamanın değerini biliyoruz. Müşterilerimizin zamanlarını verimli kullanmalarını sağlama hedefiyle, yüksek hızlı şarj istasyonlarına yatırım yapıyoruz.

Eşarj’ın Hedefi: Türkiye Genelinde 1000 İstasyon

Türkiye’deki ilk ve en hızlı 360 kilovat güçteki şarj istasyonunu kurarak bir ilke imza atan Eşarj, ağını genişletmeyi ve 2023 sonuna kadar Türkiye’nin 81 iline en az 1 DC istasyon olmak üzere toplamda 1000 istasyon kurmayı hedefliyor.”

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü