Göz Alıcı Tasarımıyla Öne Çıkan Smart #3 Tanıtıldı

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Otomobil üreticisi Smart, son dönemde SUV trendine ayak uyduran ve ürün yelpazesinde değişikliğe giden markalar arasında bulunuyor. Özellikle Smart #1 modeliyle dikkatleri üzerine çeken Mercedes-Benz’in alt markası olan şirket, tamamen elektrikli yeni SUV ve Coupe karışımı aracı Smart #3’ün tanıtımını Şanghay Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdi.

Resmi Tanıtım Eylül Ayında Münih’te

Tanıtımda aracın teknik özelliklerine yer verilmedi, ancak paylaşımlara göre daha detaylı tanıtım Eylül ayında Münih’te düzenlenecek olan Automobil-Ausstellung’da gerçekleştirilecek. Tamamen elektrikli modelin satışlarının 2024’ün ilk aylarında başlaması bekleniyor ve araç Avrupa’da müşterilerle buluşacak.

Göz Alıcı Tasarımıyla Öne Çıkan Smart #3 Tanıtıldı

Tasarım İncelemesi: Smart #3 ve #1’in Karşılaştırılması

Aracın tasarımının #1 modeli ile oldukça benzer olduğunu belirtmek mümkün. Ön tarafta #3 modelinde daha agresif bir tasarım göze çarpıyor. LED bar ile birleşen far grubu ve sportif tampon tasarımı aracın şık görünmesini sağlıyor. Arka tarafta ise alçalan bir tavan çizgisiyle karşılaşıyoruz. Ön taraftaki gibi, arka tarafta da #1 modelinden izler bulunuyor.

Göz Alıcı Tasarımıyla Öne Çıkan Smart #3 Tanıtıldı

Renk Seçenekleri ve İç Mekan

Smart #3, Foton Turuncu Metalik ve Elektrik Mavi Matı renklerinde sunulacak. İç mekana geçildiğinde ise 12.8 inç boyutundaki devasa multimedya ekranı dikkat çekiyor. Bu ekran üzerinden pek çok özellik kontrol edilebiliyor. Ayrıca 13 hoparlörlü stereo ses sistemi de opsiyonlar arasında yer alıyor.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü