Hyundai Ioniq 5 N: Performans Tutkunlarının Elektrikli Yolculuğu

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Hyundai’nin ilk %100 elektrikli N modeli olan Hyundai Ioniq 5 N, markanın elektrifikasyon geleceğine ışık tutuyor. Aynı zamanda, performans tutkunlarının sürüş tutkularını doyasıya yaşamaları için yeni bir çağın başlangıcını temsil ediyor.

Hyundai Ioniq 5 N’nin Benzersiz Özellikleri

Hyundai Ioniq 5 N, markanın sürücü odaklı N modellerinin yanı sıra, yüksek kaliteli mobilite sunma konusundaki yatırımlarını ve çalışmalarını en iyi şekilde temsil ediyor. Standart versiyondan hem dış tasarımda hem de iç mekanda sportif detaylarla farklılaşan bu model, ödüllü E-GMP platformu kullanılarak üretilmiştir.

“Günlük Spor Otomobil” Teması ve Performans Detayları

Günlük spor otomobil temasıyla yola çıkan Hyundai Ioniq 5 N, gövde üzerinde 42 noktadan ek kaynaklara ve 2 metreden fazla yapıştırıcıya sahip. Güçlendirilmiş şasi, en sert virajlarda dahi yüksek bir yol tutuş performansı gösteriyor.

Ioniq 5 N’nin Güçlü Elektrikli Motoru ve Yüksek Teknolojisi

21 inçlik alüminyum jantlar üzerinde hareket eden Hyundai Ioniq 5 N, daha güçlü elektrikli motor torkuna dayanacak şekilde üretilmiş. Yüksek oranları tercih eden mühendisler, direksiyon tepkilerini geliştirmek ve tork geri beslemeyi artırmak için N R-MDPS (Motor Tahrikli Servo Direksiyon) sistemi kullanıyor.

Performans ve Eğlenceyi Bir Arada Sunan Özellikler: N Pedal ve N Drift Optimizer

Hyundai Ioniq 5 N‘de bulunan N Pedal, EV’lerin doğal ağırlığına ve boyutuna i20 N WRC’lerindeki üstün yol tutuş özelliklerini getiriyor. Aynı zamanda, N Drift Optimizer, araç kontrolünü dengeleyerek drift yapmayı kolaylaştırıyor.

Ioniq 5 N’nin Güçlü Elektrikli Motoru

Bu güçlü elektrikli otomobil, N Grin Boost devredeyken 478 kW / 650 PS güç üretiyor ve 21.000 devir çevirebiliyor. Hyundai Ioniq 5 N, aynı zamanda Hyundai’nin en güçlü fren sistemini temsil eden N markalı frenlerle donatılmıştır.

Yarış Otomobili Sesinden İlham Alan N Active Sound

Hyundai Ioniq 5 N, entegre N e-shift ve N Active Sound + aracılığıyla da iddialı bir vites değiştirme ve yarış otomobili sesi sunuyor.

Hyundai Ioniq 5 N: Elektrikli Otomobillerde Yeni Bir Bakış Açısı Performans tutkunlarının dikkatini çeken Hyundai Ioniq 5 N, elektrikli modellere farklı bir bakış açısı getiriyor.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü