Opel’in 2024 Elektrikli Otomobil Modelleri: Her Modelde Elektrikli Bir Versiyon

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Opel, otomobil endüstrisindeki yenilikçi elektrifikasyon hareketini tamamen benimseyerek, 2024 yılına kadar her modelinde elektrikli bir versiyon sunmayı planlıyor. Bu, markanın gelecekteki tüm modellerinin batarya elektrikli, şarj edilebilir hibrit ve hidrojen yakıt hücresi çözümleri ile donatılacağı anlamına geliyor. Opel, bu hedefe ulaşmak için ilk adımı 2024’te tanıtılacak yeni Crossland modeliyle atacak.

Crossland Modelinde Elektrikli Bir Versiyon

Markanın B-SUV segmentindeki oyuncusu olan Crossland, 2024’te tanıtılacak ve elektrikli bir versiyonu ile gelecek. Bu adım, Opel’in tamamen elektrikli bir marka olma yolunda atılacak önemli bir adımdır. Opel CEO’su Florian Huettl, “Yeni Crossland ile elektrikli sürüş keyfini tüm ürün gamımıza sunarken, müşterilerimize, modellerimizin her birinde emisyonsuz ulaşım seçeneği sunacağız” dedi.

Grandland Modeli de Elektrikli Versiyon Sunacak

Elektrikli Opel modelleri, geniş bir ürün yelpazesine sahip olacak. Markanın bu alanı; Rocks Electric, Combo-e Life ve Zafira-e Life ile Corsa ve Mokka’nın tamamen elektrikli versiyonlarına kadar uzanıyor. Gelecek yıl, bu serinin bir parçası olarak Grandland’ın tamamen elektrikli bir versiyonu da piyasaya sürülecek.

Opel, Hidrojen Teknolojisine de Yatırım Yapıyor

Opel, elektrikli araç teknolojisi üzerindeki çalışmalarını hızlandırırken, aynı zamanda hidrojen yakıt hücreli ticari araçların geliştirilmesine de devam ediyor. 2024’te büyük bir yakıt hücreli ticari araç piyasaya sürülmesi planlanıyor. Opel, bu araçları ve 48V hibritleri de gelecekteki elektrikli ürün yelpazesine dahil etmeyi planlıyor.

Opel, 2028 yılına kadar Avrupa’da tamamen elektrikli bir ürün portföyüne sahip olmayı taahhüt ediyor. Bu, otomobil üreticisinin, gelecekteki sürdürülebilir mobilite çözümlerine yönelik ciddi taahhüdünü vurguluyor.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü