Tesla Türkiye Genel Müdürü, sahte hesaplar hakkında uyardı

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Tesla Türkiye Genel Müdürü Kemal Geçer, adına açılan sahte hesaplar olduğunu açıkladı ve bu konuda uyarıda bulundu.

Tesla Türkiye Genel Müdürü Kemal Geçer, Twitter hesabından “Maalesef benim adıma açılmış fake sosyal medya hesaplar varmış. Ve bu hesaplar üzerinden dolandırıcılık yapılmaya çalışılmakta. Lütfen bu tür hesapları gördüğünüzde engelleyin.” yazdı.

Sahte hesaplarla mücadele eden Tesla, Türkiye’de satışa sunulan ilk aracı Model Y için de hazırlıklarını tamamladı. Ülkemizde elektrikli araçlara olan ilginin artmasıyla birlikte, Tesla’nın da Türkiye pazarına giriş yapması bekleniyordu. İşte, Model Y’nin Türkiye fiyatları ve detayları:

Tesla Model Y fiyatları ve detayları

Tesla Model Y, Türkiye’de 4 farklı versiyonla satışa sunuluyor. Fiyatlar, aracın özelliklerine göre değişiyor.

  • Arkadan itişli normal menzilli (430 km / 0-100 km/s arası 6,9 saniye / 217 km/s maksimum hız) versiyon için 1 milyon 548 bin TL
  • Çift motorlu uzun menzilli (533 km / 0-100 km/s arası 5 saniye / 217 km/s maksimum hız) dört çeker versiyonu 1 milyon 619 bin TL
  • Çift motorlu dört çeker performans versiyonu (514 km / 0-100 km/s arası 3,7 saniye / 250 km/s maksimum hız) ise 1 milyon 778 bin TL fiyata sahip.
  • En pahalı modelin üstüne sunulan tüm opsiyonlar eklendiği zaman tam 2,2 milyon TL seviyesine kadar çıkılabiliyor.

Yüksek vergi oranları nedeniyle araç fiyatları oldukça yüksek. Tamamen elektrikli araç Almanya’dan geldiği için yüksek euro kurunun da kurbanı oluyor. Araçtan neredeyse 1 milyon TL kadar vergi alınıyor. Ancak, yüksek fiyatlarına rağmen, Model Y’nin Türkiye’de de ilgi görmesi bekleniyor.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü