Voyah Free: Türkiye’deki Premium Elektrikli SUV Piyasasına Yeni Soluk

Çinli otomotiv devi Voyah'ın premium elektrikli SUV modeli Voyah Free, Türkiye pazarına giriş yaptı. Detaylar için makalemizi okuyun!
Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Çin, otomotiv dünyasında gücünü her geçen gün artırmaya devam ediyor. Çin’in en büyük otomotiv şirketlerinden biri olan Dongfeng, premium elektrikli otomobil markası Voyah ile Türkiye pazarına giriş yapıyor. Voyah, Türkiye’de 35 yıllık otomotiv sektörü tecrübesi olan Marcar Otomotiv A.Ş. tarafından temsil edilecek.

Voyah Free: Elektrikli SUV’lerde Yeni Boyut

Voyah Free, Voyah’ın Türkiye’ye sunduğu ilk model. Yaklaşık 5 metre uzunluğunda olan bu premium elektrikli SUV, 4.550.000 TL’den başlayan ön sipariş fiyatıyla Türkiye pazarına giriş yapıyor. Yeni konfor ve güvenlik teknolojilerini bir arada sunan Voyah Free, 20 inçlik jantları ve etkileyici tasarımıyla dikkat çekiyor.

Gelişmiş İç Tasarım ve Teknoloji

Voyah Free modeli, farklı beklentilere hitap edebilen dört farklı “Voyah Modu” ile geliyor. İç mekan, uyuyan çocuklardan performanslı sürüşe odaklananlara, makam konforundan, yorgun sürücülerin desteklenmesine kadar farklı beklentileri karşılayabilecek şekilde tasarlandı. 3 gösterge ekranını kapsayan kokpit tasarımı, kapı kilitleri açılıp sürüşe geçildiğinde yerinden yükseliyor ve isteğe bağlı olarak minimalist bir konuma getirilebiliyor.

Voyah Free: Premium Sürüş Deneyimi

Voyah Free, 5 kişilik iç mekanda kademesiz ambiyans aydınlatma renkleri, parfüm desteği, ileri seviyede filtrelenen klima, masaj fonksiyonlu koltuklar ve daha birçok donanımla premium sürüş deneyimini sonuna kadar yaşatıyor. Yarı-otonom sürüş desteklerindeki en güncel ekipmanlar da standart olarak sunuluyor.

Güçlü Performans ve Menzil

2 elektrikli motoruyla 360 kW (488 HP) sistem gücü ve 720 Nm maksimum tork üreten Voyah Free, 0-100 km/s hızlanmasını 4.4 saniyede tamamlayabilme özelliğine sahip. Akıllı 4 Çeker Sistemi’nin de katkısıyla Voyah Free, WLTP normlarına göre 500 km’ye kadar elektrikli menzil sunuyor.

Marcar Otomotiv ve Voyah İşbirliği

Voyah’ın Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Marcar Otomotiv’in Yönetim Kurulu Başkanı Nevruz Çırak ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Çırak, “Çinli markaların dünya çapında yükselişi devam ediyor. Voyah Free modelimiz kısa sürede büyük ilgi gördü. Premium segmente Voyah Free ile yeni bir soluk getiriyoruz” dediler.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü