VW, ID.1 ile ilgili çalışmalara devam ediyor

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Volkswagen, elektrikli mobiliteyi daha erişilebilir hale getirme hedefi doğrultusunda hatchback bir model geliştirme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Alman otomobil üreticisi, “ID.1” adını verdiği bu modeli önümüzdeki beş yıl içinde piyasaya sunmayı planlıyor. Bu model, elektrikli araç pazarındaki genişleyen pazarlara uygun fiyatlı bir seçenek sunarak daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmeyi hedefliyor.

ID.1: Uygun Fiyatıyla Dikkat Çekiyor

Volkswagen ID.1, 20 bin euro’nun altında bir fiyatla satışa sunulacak olan bir elektrikli araç olacak. Bu fiyat etiketiyle, Volkswagen’in e-Up şehir otomobilinin ruhani bir devamı niteliğinde olan ID.1, elektrikli araçlara olan erişimi artırmayı hedefliyor. ID.1, kompakt bir tasarıma sahip olacak ve basit ancak verimli teknolojilerle donatılacak.

Özel Elektrikli Platform ve İş Birlikleri

ID.1, kardeş markalar Cupra ve Skoda tarafından da kendi elektrikli modellerinde kullanılacak olan özel bir elektrikli platform üzerine inşa edilecek. Yakın zamanda tanıtılan ID.2all konseptinin altında konumlandırılacak olan ID.1, daha erişilebilir bir elektrikli sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor. Bu platform sayesinde, Volkswagen Grubu elektrikli araç üretimindeki maliyetleri düşürmeyi ve daha rekabetçi bir fiyat sunmayı planlıyor.

Ucuz Pil Malzemeleri ve Üretim Yöntemleri

Volkswagen Grubu’nun Mali İşler Sorumlusu Arno Antlitz, daha ucuz pil malzemeleri ve üretim yöntemlerinin gelişimi sayesinde bu fiyat seviyesinde elektrikli araçlar sunabileceklerine inandıklarını belirtiyor. Şirket, Valencia tesislerinde üretilen kendi batarya hücrelerini kullanarak maliyetleri düşürmeyi hedefliyor. Bu sayede 20,000 euro’luk satış hedefine ulaşmayı ve aynı zamanda kar etmeyi planlıyor.

Elektrikli Mobiliteye Olan Bağlılık

Volkswagen, elektrikli mobiliteye olan bağlılığını bu çalışmalarla bir kez daha gösteriyor. ID.1 modeliyle, daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı ve elektrikli araçlarla ilgili farkındalığı artırmayı hedefliyor. Volkswagen’in bu adımları, geleceğin sürdürülebilir ve çevre dostu mobilitesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Haberler

Elektrikli Araba Akü Fiyatları 2023

Elektrikli araç bataryaları genelde en az 10 yıl, normal şartlarda ise 20 yılı bile aşabilen bir kullanım ömrüne sahiptir. Bataryanın hızla kapasite kaybettiği, birkaç yılda değiştirilmesi gerektiği yanlış bilinen bir bilgidir.

Picture of Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü