Yeni Buick Electra E4: Tasarım ve Özellikleriyle Dikkat Çeken Bir Model

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

General Motors’un markalarından olan Buick, Çin pazarında ikinci %100 elektrikli crossover modeli olan Electra E4’ü tanıttı. Bu lüks araç, göz alıcı tasarımı ve lüks iç mekanıyla dikkat çekmektedir.

Göz Alıcı Tasarım Detayları

Yeni Buick Electra E4’ün tasarımında, Electra-X konseptinden ilham alınmıştır. Ön kaputta devam eden dinamik çizgiler, ince LED aydınlatmalar, krom detaylarla süslenen büyük panjur tasarımı ve dikey hava girişleri ön tarafta öne çıkan tasarım unsurları arasındadır. Yan tarafta geniş omuz çizgisi, gizli kapı kolları, siyah plastik eklentiler ve ön çamurluğa konumlandırılan şarj girişi dikkat çekmektedir.

Electra E4’ün ön tasarımı, diğer bir model olan Electra E5 ile benzerlik göstermektedir. Ancak arka tarafa doğru farklılık göstererek kendini ortaya koymaktadır. Arkaya doğru daha fazla eğim kazanan tavan çizgisi, coupe tarzında sportif bir görünüm sunmaktadır. Bu sayede araç, 0.287 Cd hava sürtünme katsayısıyla da öne çıkmaktadır. Arkada, gövde rengi spoylerin yanı sıra camın altında kanat benzeri bir parça daha bulunmaktadır. Ayrıca, üç parçadan oluşan boydan boya uzanan LED stoplar da dikkat çekici bir tasarıma sahiptir.

Lüks ve İleri Teknoloji İç Mekan

Bu elektrikli crossover’ın iç mekanı, koyu ve açık renkli döşemelerin kontrastından yararlanarak tasarlanmıştır. Konsol üzerinde dijital gösterge ve multimedya ekranlarının birleştiği geniş bir dijital panel bulunmaktadır. 30 inçlik kavisli panel, 6K çözünürlüğe ve Snapdragon 8155 yonga setiyle etkileyici tepki sürelerine sahiptir. Ayrıca, araçta sesli asistan ve kablosuz Apple CarPlay desteği sunulmaktadır. Bunun yanı sıra, araçta kablosuz cep telefonu şarj ünitesi de bulunmaktadır.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü