Yenilenen Skywell ET5 ile Elektrikli Araç Pazarında Yeni Bir Dönem Başlıyor

Facebook
Twitter
LinkedIn

Abone Ol

google-news-logo-desktop

Elektrikli araçların popülaritesi artarken, Skywell Türkiye 2021’den bu yana ürettiği yüzde 100 elektrikli araçlarla tüketiciyle buluşuyor. Şirket şimdi yenilenen eSUV modeli ET5’i satışa sunarak hedeflerini yükseltiyor.

Skywell ET5’in Öne Çıkan Teknolojik Özellikleri ve Menzil Avantajları

Tam dolu bir batarya ile 642 kilometre yol yapabilen Skywell ET5, güçlü görünümü, yüksek teknolojik özellikleri, akıllı bağlantıları ve otomatik sürüş destek sistemleriyle Türkiye’deki elektrikli araç seçenekleri arasında öne çıkmaktadır. Hızlı şarj özelliği sayesinde yarım saatte 320 kilometre yol yapacak kadar enerji depolayabilen uzun menzilli araç, tüketicilere büyük avantajlar sunuyor.

Skywell Türkiye CEO’su Mahmut Ulubaş’tan Açıklamalar

Skywell Türkiye CEO’su Mahmut Ulubaş, son 10 yılda elde ettikleri yeni nesil araçlar alanındaki tecrübelerle tasarlanan ET5’in talebi karşılayabilecek sayıda üretildiğini belirtiyor. Ulubaş, “86 kWh yüksek kapasiteli bataryası sayesinde, şehir içinde 642 km’ye kadar menzil sunabilen ET5, 0’dan 100 km/s hıza ulaşması 7.9 saniye sürüyor” diyor.

Ulubaş ayrıca, “150 kW gücündeki elektrikli eSUV modelimiz, hızlı şarj olma özelliğiyle yüzde 20’den yüzde 70 seviyesine dolumu yaklaşık 30 dakika sürüyor. Tüm bu özellikleriyle piyasadaki modellerden sıyrılan yeni tasarımımız, özellikle uzun menzilli ve konforlu bir sürüş tercih edenler için kusursuz bir seçenek oluşturuyor” ifadelerini kullanıyor.

Yigit AKSÜT
Yigit AKSÜT
Elektrikli Araç Editörü